'نهنگ عنبر در ایران اکران می‌شود'

حق نشر عکس Isna
Image caption مهناز افشار و رضا عطاران در نهنگ عنبر

پخش‍‌‌‎کننده فیلم "نهنگ عنبر" به کارگردانی سامان مقدم گفته است که مشکلات این فیلم رفع شده و به زودی در ایران به نمایش در می‌آید.

علی سرتیپی، پخش‌کننده این فیلم و مدیر عامل شرکت فیلمیران به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت: "با انجام اصلاحات مورد نظر توسط شورای بازبینی، این فیلم مشکلی برای اکران ندارد و به زودی اکران خواهد شد."

امروز همچنین حجت الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی ایران درباره نمایش این فیلم گفت: "همه فیلم‌هایی که می‌خواهند اکران شوند برای گرفتن پروانه نمایش در شورای پروانه نمایش دیده می‌شوند، شورای نمایش برخی از فیلم‌ها را بدون هیچ گونه اصلاح مجوز پخش می‌دهد و ممکن است برای برخی فیلم‌ها اقدام به اصلاح کنند."

آقای ایوبی گفت: "موضوع دو فیلم نهنگ عنبر و خانه دختر به صورت عادی پیگیری می‌شود و در ‌‌نهایت منتظر خواهیم بود تا ببینیم شورای پروانه نمایش به عنوان تنها مرجع اکران فیلم‌ها چه تصمیمی درباره این دو فیلم می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:ماجرای 'خانه دختر' و 'نهنگ عنبر'؛ سرنوشت نامعلوم دو فیلم برای نمایش

"خانه دختر" به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی با وجود حضور در جشنواره فیلم فجر با واکنش منفی رسانه‌های محافظه‌کار رو به رو و دچار مکشل نمایش عمومی شد.

فیلم "نهنگ عنبر" هم یکی از چندین فیلمی بود که برای "پرهیز از دردسر" در جشنواره فجر سال گذشته پذیرفته نشد.

این فیلم پربازیگر ماجراهای زندگی مردی میانسال به نام "ارژنگ صنوبر" و تجربیات عاشقانه‌ او را روایت می‌کند.

روزنامه کیهان، نزدیک به اصولگرایان درباره "نهنگ عنبر" نوشت که در واقع این فیلم "در قالب قصه‌ای عاشقانه" به "روابط ایران و آمریکا" می‌پردازد.