سامی یوسف در واکنش به خبر منع پخش آثارش در تلویزیون ایران: پوزش نمی‌خواهم

حق نشر عکس Getty

سامی یوسف، خواننده بریتانیایی ایرانی تبار، در واکنش به خبر ممنوعیت پخش آثارش در رادیو و تلویزیون ایران، در وبسایتش بیانیه ای منتشر کرده و گفته است از اجرای کنسرت در شهر ناصره اسرائیل پوزش نمی خواهد.

برخی از سایت های ایرانی در روزهای گذشته از ممنوعیت پخش آثار او در صدا و سیمای ایران به دلیل اجرای کنسرت در شهر ناصره در ماه رمضان امسال خبر داده‌اند ولی این خبر هنوز رسما از سوی تلویزیون ایران تایید یا تکذیب نشده است.

سامی یوسف در یادداشتی که در وبسایت خود منتشر کرده نوشته است: "از شنیدن خبر ممنوعیت پخش آثارم در تلویزیون ایران به دلیل اجرای کنسرت اخیرم در ناصره بسیار شگفت زده شدم."

او نوشته است: "نمی دانستم که لبخند نشاندن بر چهره برادران و خواهران فلسطینی ام موجب چنین رنجشی از سوی دولت ایران شده است. متاسفم که شنوندگان ارزشمند آثار من در ایران برای مدتی از شنیدن صدای من محروم خواهند ماند ولی من بابت اجرای کنسرت در فلسطین پوزش نمی خواهم."

سامی یوسف به تازگی در سفری به ایران، آهنگ تیتراژ پایانی فیلم پرخرج محمد، پرهزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، به کارگردانی مجید مجیدی، را خوانده بود.

او در بیانیه اش نوشته است:‌ "موسیقی نفوذپذیر است و هرگز قرار نیست در مرزها محدود بماند یا مورد سوء استفاده سیاسی قرار گیرد. قرار است در سراسر زمان و مکان طنین بیفکند. به این امید که روزی فلسطین آزاد را ببینیم."

ببینید: اجرای سامی یوسف در بی بی سی فارسی

سامی یوسف فرزند بابک رادمنش، آهنگساز ایرانی، است و پیش از مهاجرت به بریتانیا با نام سیامک برنجان (رادمنش) شناخته می‌شد.

مجله تایم او را "بزرگ ترین خواننده راک جهان اسلام" نامیده است.

سامی یوسف در بیانیه ای که در وبسایتش منتشر کرده نوشته است:‌ "ناصره امتداد روح من است. برای من افتخار بزرگی است که سرانجام پا بر این سرزمین متبرک گذاشتم."

ایران اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و اتباع ایرانی مجاز نیستند به اسرائیل سفر کنند.