آغاز اکران فیلم محمد رسول الله در ایران؛ مخالفت الازهر

حق نشر عکس ISNA

نمایش فیلم محمد رسول الله، ساخته مجید مجیدی در چند شهر ایران آغاز شده است.

همایون خزاعی فر، مدیر فروش موسسه نور تابان که پخش فیلم را انجام می‌دهد، گفته است: "استقبال مخاطبین بی نظیر بوده است و در سالن‌های آزادی، ملت، کوروش، زندگی و فرهنگ پیش فروش بلیت بعدازظهر و شب به اتمام رسیده است و احتمالا در این سالن های سینما سانس فوق العاده خواهیم داشت."

به گفته او این فیلم به جز تهران در ۱۱ شهر دیگر نیز نمایش داده می‌شود.

در عین حال روحانیون الازهر، از مهمترین مراکز دینی مسلمانان سنی، از این فیلم انتقاد کرده و خواهان ممنوعیت نمایش آن شده‌اند.

دلیل مخالفت الازهر با نمایش این فیلم، نمایش پیامبر اسلام در آن است. البته در این فیلم هیچ تصویری از چهره پیامبر نشان داده نمی‌شود و تنها در نماهایی سایه‌ای از او یا پیکرش پشت به دوربین دیده می‌شود. در عین حال اینکه صدای شخصیت پیامبر در این فیلم شنیده می‌شود مورد انتقاد الازهر است.

مشاور رئیس الازهر به خبرگزاری فرانسه گفته است: "ممکن است بازیگری که این نقش را بازی کرده بعدا نقش یک جنایتکار را بازی کند و به این ترتیب این شخصیت در ذهن تماشاچیان مرتبط با جنایتکاری تداعی شود."

سازندگان فیلم انتقادهای این چنینی را رد می‌کنند و می‌گویند این فیلم با نظر مثبت رهبران مذهبی و روحانیون بلندمرتبه شیعه در ایران ساخته شده است.

مطالب مرتبط