دریم ورکز همکاری‌اش با دیزنی را پایان می‌دهد

حق نشر عکس afp

کمپانی دریم ورکز استودیوز که استیون اسپیلبرگ مالک آن است، در سال آینده به شراکتش با کمپانی دیزنی در زمینه توزیع و بازاریابی پایان خواهد داد.

هالیوود ریپورتر و ورایتی گزارش داده‌اند که دریم ورکز پس از انقضای قراردادش در ماه اوت سال آینده، قرارداد خود را با والت دیزنی تمدید نخواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها دریم ورکز احتمالا با کمپانی یونیورسال قرارداد خواهد بست.

استیون اسپیلبرگ کمپانی دریم ورکز استودیوز را در سال ۱۹۹۴ با جفری کاتزنبرگ و دیوید گفن تاسیس کرد و در سال های پس از آن، این کمپانی آثار سینمایی بزرگی از جمله نجات سرباز رایان، زیبایی آمریکایی و گلادیاتور را تولید کرد.

کمپانی دیزنی از سال ۲۰۰۹ آثار این کمپانی را توزیع می کرده است.

اقتباس سینمایی استیون اسپیلبرگ از "بی اف جی" (غول بزرگ مهربان) نوشته رولد دال که قرار است ماه ژوئیه آینده اکران شود، احتمالا آخرین فیلمی است که تحت این قرارداد توزیع خواهد شد.

اثر دیگری از دریم ورکز استودیوز، با عنوان پل جاسوسان، با بازی تام هنکس که تریلری درباره جنگ سرد است و آن را نیز اسپیلبرگ کارگردانی کرده، ۱۶ اکتبر امسال در آمریکا اکران خواهد شد.

دریم ورکز انیمیشن که مجموعه آثاری همچون "شرک"، "پاندای کونگ فو کار" و "چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم" را ساخته است، در سال ۲۰۰۴ به کمپانی مجزایی تبدیل شد.