پناهجویان و تصویرهای شاد

در جریان بحران پناهجویان در اروپا عموما تصاویری غمبار از وضعیت خانواده های سوری و کردی در رسانه ها منتشر شده است. اما در روزهای اخیر، برخی از عکس ها وجه دیگری از این واقعه را نیز به نمایش گذاشتند.

این مجموعه حاوی برخی از این عکس هاست که در شبکه های اجتماعی به صورت گسترده همرسانی شده‌اند.

مامور دانمارکی و دخترک

در روزهای گذشته، مجموعه ای از عکس هایی که از یک مامور پلیس و یک دختر کوچک منتشر شده که هزاران بار در فیسبوک، توییتر و ردیت همرسانی شده است. پس از آن گفت و گوهای فراوانی در میان کاربران شکل گرفت. یکی از کاربران فیسبوک نوشت:‌ "این لحظه ها چنان نادر است که لازم است آنها را با هم به اشتراک بگذاریم."‌

اما برخی دیگر به نکته های دیگری اشاره کردند. از جمله: "اگر واقعا می خواهید به این افراد کمک کنید، به آنها پول بدهید تا زندگی خود را در کشورهای خودشان بهبود ببخشند."

عکسی از خبرگزاری اسوشیتدپرس زوجی را نشان می دهد که یکدیگر را پس از رسیدن به یونان می بوسیدند. این عکس نیز در فیسبوک دست به دست می چرخید.

گروه Europe says OXI یک گروه حامی مهاجران است که عکس های زیادی از راهپیمایی ها و دیگر لحظه های مرتبط با پناهجویان را به اشتراک می گذارد، از جمله این عکس را که بیش از ۲۰۰۰ بار همرسانی شده است:

وقتی منوین رعنا،‌ تهیه کننده بی بی سی، این عکس را در مرز صربستان و مقدونیه گرفت،‌ انتظار استقبال فراوان کاربران شبکه های اجتماعی را نداشت.

اما صرفا عکس هایی از لحظات انسانی نبود که در شبکه های اجتماعی همرسانی می شد. کاربران توییتر مجموعه ای از عکس های این مرد سوری با گربه اش را هم در ابعاد وسیعی به اشتراک گذاشتند.