مستند زندگی ناصر حجازی با شکایت قلعه‌نویی 'توقیف شد'

حق نشر عکس
Image caption فیلم 'من ناصر حجازی هستم' قرار بود از امروز ۲۳ آذر و هم‌زمان با روز تولد آقای حجازی به نمایش عمومی درآید

به گزارش رسانه‌های ایران فیلم مستند 'من ناصر حجازی هستم' با شکایت امیر قلعه‌نویی مربی فوتبال و دستیار سابق آقای حجازی توقیف شده است.

به گفته حمید توسلی، وکیل آقای قلعه‌نویی، شکایت از تهیه‌کننده و کارگردان فیلم به دلیل "مسائل مطرح‌شده" در این مستند و "به اتهام نشر اکاذیب و توهین" ۲۰ روز پیش در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شده است.

آقای توسلی به خبرگزاری ایرنا گفت دستور توقیف فیلم من ناصر حجازی هستم امروز دوشنبه ۲۳ آذر ماه از سوی شعبه دهم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه صادر شده است.

این فیلم مستند ساخته نیما طباطبایی است و زندگی ستاره درگذشته فوتبال ایران را از زبان دوستان و همکاران و خانواده او روایت می‌کند.

وکیل آقای قلعه‌نویی درباره دلیل شکایت از این فیلم گفته است: "آقایان در فیلم به جای آن که به زندگی‌نامه مرحوم حجازی بپردازند بیشتر به شخصیت امیر قلعه‌نویی پرداخته و در فیلم از تکنیک سفید و سیاه استفاده کرده‌اند".

'کادو به ناصر حجازی'

حق نشر عکس isna
Image caption امیر قلعه‌نویی حدود یک سال در استقلال دستیار ناصر حجازی بود

او گفت دستور توقیف فیلم "کمترین کادویی بود که ما می‌توانستیم در زادروز تولد مرحوم حجازی به وی ارائه کنیم چون مطمئنا اگر ایشان زنده بود از دیدن چنین فیلمی آزار می‌دید".

فیلم من ناصر حجازی هستم بعد از چند اکران خصوصی قرار بود از امروز ۲۳ اذر و هم‌زمان با روز تولد آقای حجازی به اکران عمومی درآید.

ناصر حجازی که از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال به عنوان دومین دروازه‌بان برتر قرن بیستم قاره آسیا معرفی شده، خرداد ماه سال ۱۳۹۰ در سن ۶۲ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان در گذشت.

او در دوران مربیگری خود در ایران، علاوه بر استقلال با تیم‌های سپاهان و ذوب آهن اصفهان، استقلال رشت، استقلال اهواز و چند تیم دیگر همکاری داشت.

روایت‌های زیادی درباره 'اختلاف' میان امیر قلعه‌نویی و ناصر حجازی که به دودستگی میان هوادران این دو بازیکن و مربی سابق استقلال منجر شد، وجود دارد.

بهناز شفیعی، همسر آقای حجازی در یک مصاحبه گفته است: "فکر می‌کنم دلیل اصلی ناراحتی ناصر از امیر این بود که انتظار داشت زمانی که قلعه نویی بعد از او سرمربی استقلال شد از وی اجازه یا رخصتی می‌گرفت که امیر این کار را نکرد. اختلافات این دو آنقدرها هم که مردم فکر می‌کردند ریشه‌ای نبود."