'بتمن در برابر سوپرمن' ۴۲۴ میلیون دلار فروش کرد

حق نشر عکس Getty
Image caption جف کاهیل در این فیلم نقش سوپرمن را دارد

'بتمن در برابر سوپرمن:‌ طلوع عدالت' علیرغم نقدهای منفی منتقدان فیلم در پنج روز نخست اکران در سراسر جهان ۴۲۴ میلیون دلار فروش داشته است.

این چهارمین فروش بزرگ سینمایی به حساب می آید و در آمریکا با بیش از ۱۷۰ میلیون دلار فروش رکورد تازه ای را برای ماه مارس ثبت کرده است.

میزان فروش این فیلم در بریتانیا هم ۱۵.۵ میلیون پوند بود که یک رکورد فروش برای ماه مارس در این کشور است.

این فیلم که دو ابرقهرمان را برای اولین بار کنار هم قرار می دهد موفقیت خوشایندی برای شرکت وارنر برادرز است.

این استودیو اخیرا با یک رشته ناکامی های پرهزینه مثل "اوج گیری ژوپیتر" (Jupiter Ascending) "پن" (Pan) روبرو بوده است.

فیلم بتمن در برابر سوپرمن که با ۲۵۰ میلیون دلار هزینه تولید شده، دومین رکورد بزرگ وارنر برادرز در اکران هفته اول پس از "هری پاتر و قدیس های مهلک:‌ قسمت دوم" را ثبت می کند.

مارک کرمود منتقد فیلم بی بی سی این فیلم تازه را "شدیدا مایوس کننده" توصیف کرده است.

حق نشر عکس Getty
Image caption بن افلک در جلد بتمن ظاهر شد

جف گلدستین مدیر توزیع وارنر برادرز گفت:‌ "بین آنچه منتقدان نوشتند و علاقه ای که تماشاگران نشان دادند نقطه تماسی وجود نداشت."

پال درگارابدیان تحلیلگر ارشد کام‌اسکور گفت:‌ "این ثابت می کند که ایده داستان بزرگتر از نقدهای منفی بود. اگر شما طرفدار کتاب های کامیک (با شخصیت های ابرقهرمان) یا عاشق سینما باشید، امکان نداشت که رویارویی این شخصیت های نمادین را از دست بدهید. مخاطب باید با چشمان خودش فیلم را ببیند."

فیلم بتمن در برابر سوپرمن در بیش از ۴۰ هزار سینما در ۶۶ کشور مختلف از جمله ۱۶ هزار سینما در چین، ۴۲۴۲ سینما در آمریکا، ۱۷۰۱ سینما در بریتانیا و ۱۶۹۶ سینما در کره جنوبی اکران شده است.

جف باک تحلیلگر بازار سینما در "اگزیبیتر ریلیشنز" گفت: "صدای تماشاگر است که بلندتر از همه به گوش می رسد. ثابت می کند که این شخصیت ها چقدر جذاب هستند."

این فیلم با بازیگری بن افلک و هنری کاویل به کارگردانی زک اسنایدر اولین اثر از ده اقتباس از داستان های مشابه است که وارنر برادرز قصد ساختن آنها ظرف پنج سال آینده را دارد.

فیلم اخیر "جنگ ستارگان:‌ نیرو بیدار می شود" همچنان رکورد بزرگترین فروش در اولین پایان هفته اکران را - با ۵۲۹ میلیون دلار - در اختیار دارد.

حق نشر عکس WarnerBros