علیرضا قربانی 'کنسرت آنلاین' برگزار کرد

حق نشر عکس ehaam.ir

علیرضا قربانی، خواننده موسیقی سنتی ایرانی، "کنسرتی آنلاین" برگزار کرده است.

در حالی که علیرضا قربانی و گروه همراهش در تالار اندیشه در تهران مشغول اجرای کنسرت هستند، کاربران می‌توانند با ثبت نام در سایتی به نام حام (e-haam.ir) و ورود به آن، اجرای زنده آقای قربانی و گروهش را به طور آنلاین تماشا کرده و به موسیقی گروه گوش دهند.

آقای قربانی چند روز پیش درباره این کنسرت گفت: "من وقتی داشتم با دوستان برگزارکننده صحبت می‌کردم، گفتم این طرح حتما به ثمر خواهد نشست و اتفاق مهمی در راه است. درست مثل درگیر شدن همه‌ی آدم‌ها با اینترنت و تلفن‌های هوشمند، پدیده کنسرت‌آنلاین هم، همه‌گیر خواهد شد."

در ماه‌های اخیر چندین بار کنسرت‌های خوانندگان و نوازندگان موسیقی سنتی ایرانی در شهرهای مختلف ایران لغو شده است. از جمله کنسرت علیرضا قربانی هم چند بار لغو شده است.

آقای قربانی چند هفته پیش به دنبال لغو کنسرت کیهان کلهر در نیشابور، در نامه‌ای نوشت: "با صدای بلند می‌گویم که این اندک فرصت‌های باقیمانده برای حمایت از موسیقی ایرانی را از دست ندهید. چندان دور نیست که با این گونه رفتارهای قهری همین پت پت رنجور موسیقی ایرانی رو به افول برود و جای آن را موسیقی‌هایی پر کند که هیچ ریشه‌ای در فرهنگ و آیین ما ندارد."

مطالب مرتبط