BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 01:11 گرينويچ - شنبه 05 نوامبر 2005
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
شبی پر جایزه جلوی تلویزیون
 

 
 
ام تی وی

اهدای جوایز موسیقی امسال MTV ( شبکه تلویزیونی موسیقی ) در لیسبون پایتخت کشور پرتغال برگزار شد و جلوی تلویزیون رؤیت شد.

لازم به گفتنه که جوایز MTV بیشتر جنبه عامه پسند داره و تا اونجائی که ما خبرداریم، خود بیننده ها نامزدها و برنده ها رو تعیین می کنن.

محل برگزاری یک استادیوم ورزشی سرپوشیده بود که از جمعیت موج می زد، جمعیتی که شاید اکثرشون انگلیسی نمی فهمیدن و برای اینکه عکسشون تو دوربین بیفته دو برابر قدشون بالا پایین می پریدن.

برنامه با کنسرتهای زنده و شوخی های مجری های برنامه، تقریبا چهارساعت طول کشید.

دو تا از فوتبالیستهای معروف پرتغال ( لوریس فیگو و نونو گومژ) و هنرپیشه های جوون پسند سینمای جهان حضور داشتن و کمدین انگلیسی که زمانی نقش علی جی رو بازی می کرد، اینبار در نقش Brot خبرنگار قزاق با کت و شلوار از مد افتاده کلی آبرو برد. از ترفندهاش معرفی اشتباه گروه ها و آبروریزی های جنسی بود! ( جالبه که قبل از پخش تلویزیونی جوایز هشدار دادن که این شخصیت ممکنه کارهای رکیکی ازش سربزنه وبدون شک خیلی از قزاقها رو دلخور کرده ).

نمایشها

مدونا
مدونا

48 ساله ای با شلوارک داغ

روی سکويی که تا وسط جمعیت کشیده شده بود، مدونا با گروه رقصش برنامه رو شروع کرد. آهنگ جدیدش رو با تیپ زرق و برقی اجرا کرد ( تیپی که زمان انقلاب ایران در غرب مد بود) و خیلی ها انگشت به دهن موندن که چطور مدونا با 48 سال سن با این انرژی می رقصه و می خونه!

باب گلدوف متشکریم.

مدونا وسطهای برنامه جایزه "قدردانی از خدمات بشردوستانه " رو به باب گلدوف داد.
باب گلدوف هم گفت: "20 سال پیش که ما کنسرت Llive Aid رو برای کمک به قحطی زدگان آفریقا اجرا کردیم، شبکه ام تی وی شش ماهه بود. ازاون روز تا الان، شونه به شونه ما بوده و ثابت کرده که با همون موسیقی ای که می رقصیم می تونیم سرنوشتها رو تغییر بدیم. به سیاستمدارها یادآوری کنین که عهدشون رو نشکنن"

کارتونهای 2 متری!

گوریلاز
گروه مجازی گوریلاز

گروه مجازی کارتونی گوریلاز هم روی صحنه برنامه اجرا کرد. شخصیتهای کارتونی این گروه که دستچینی از هنرمندان واقعی گروه های راک و پاپ هستند، در گوشه های صحنه ظاهر شدن و خیلی طبیعی آهنگ اجرا کردن.Cold play داغ کرد!

کار جالبی که گروه کلدپلی روی صحنه کرد این بود که شعر آهنگشون رو بخاطر برنامه عوض کردن و از وسط آهنگ اسم گروه ها و خواننده ها رو بردن. خواننده گروه هم، در یک قطعه کمدی شرکت کرد که فیلمش رو روی صحنه نشون دادن: با شورت سفیدش پشت صحنه دنبال شلوارش می گشت!

جوایز

از کارهای جالب جوایز امسال این بود که از خواننده های معروف خواسته بودن که سبکهای موسیقی رو توضیح بدن. نتیجه حرفها و جوایز از این قرار شد:

جایزه بهترین آلبوم به گروه راک Greenday و آلبومشون American Idiot داده شد. ( با اینکه سبک گروه هنوز پانک راکه ولی تیپشون داره ملایمتر می شه ، ظاهر بچه ها دیگه شبیه راد استوارت شده).

ام تی وی
Black Eyed Peas

پاپ

نامزدهای این دسته: گوئین استفانی "Gwen Estefani" ( قبلا با گروه استرالیائی No Doubt می خوند) ، رابی ویلیامز( خواننده پاپ بریتانیايی که قبلا با take that بود) ، Black Eyed Peas از آمریکا، گوریلاز(گروه کارتونی) وشکیرا ( خواننده نیمه لبنانی و نیمه آمریکای جنوبی ) که در نهایت جایزه نصیب گروه Black Eyed Peas شد و اینقدر تبلیغ سایت اینترنتیشون رو کردن که بعید نیست بزودی هک بشه.

هیپ هاپ

قبل از معرفی نامزدها جمله های کوتاهی از اهل فن در مورد هیپ هاپ پخش شد:
"هیپ هاپ دنیا رو یکی کرده!"، " اگه حرفی برای زدن داری، با زبان هیپ هاپ مردم می فهمنش".

نامزدها کانیه وست، میسی الیوت ( هایده هیپ هاپ! )، Akon ،50cent، اسنوپ داگ ( از قدیمی ها) بودن. اسنوپ داگ برنده جایزه شد.

گرین دی
گرین دی

راک

باز در وصف اینکه راک چیه اهل فن گفتن: عصبانیه، موسیقی سکسیه، راک زدن دیگه ساده نیست چون دست توش زیاد شده!

نامزدها: U2 ،Cold play ،FooFighters ،Greendays و گروه نسبتا جدید Frank Ferdinand بودن که دوباره اینجا هم "گرین دی" برنده شد.

گرین دی و آلبوم Stupid American امسال خیلی طرفدار داشته.

گروه های موسیقی ايندی يا سبک "مستقل"

سخنهای قصار درباره این سبک: "یعنی متفاوت بودن" ،" فراتر از توقع رفتنه"، " یک آزمایشه، آزمایش با صوت" ، "مستقل بودن یعنی که نمی خوای مثل دیگران باشی".

نامزدها: beck ،System Of the down ،White stripe ،Blog Party که جایزه به گروه System Of the down که در اصل یک گروه راک هست، داده شد.

ولی این گروه در یکسال گذشته با صداها و ریتمهای جدیدی کار کرده و جنبه آزمایشیش بیشتر شده. شاید برای همین جزو گروه های ايندی يا سبک مستقل و غيرمتعارف طبقه بندی شده. در ضمن بچه های گروه، آمريکايی های ارمنی هستن.

R & B

اين سبک موسيقی رو میشه به "يه چيزی بین يه مهمونی وحشی و دعای کلیسا" تشبیه کرد. جایزه این سبک به الیشا کیز(Alicia Keys) داده شد که یکی از جوانترین و محبوبترین استعدادهای این سبکه. البته حریفهای قوی ای نداشت.

و بقیه جوایز

بهترین ویدیو که به انتخاب اهل فن، به گروه Chemical Brothers و ویدیوی آهنگ Believe داده شد، که درباره یک کارگر کارخانه اتومبیل سازیه که یک هیولای مکانیکی ( شبیه بازوهای مکانیکی در کارخانه ها) دنبالش می کنه.

رابی ویلیامز
رابی ویلیامز

بهترین خواننده زن شکیرا شناخته شد. شکیرا در نطق پس از دریافت جایزه گفت: "من اصلا فکر نمی کردم جایزه ای بگیرم و هیچ آمادگی ندارم فقط می تونم بگم ممنون".

رقیبان سرسخت شکیرا، ماریا کری، میسی الیوت و گوئین استفانی بودن.

بهترین خواننده مرد، رابی ویلیامز شناخته شد. بنظر می اومد که مادر رابی بستریه، چون قبل از اجرای آهنگ و بعد از گرفتن جایزه به مامانش سلام رسوند و گفت "بزودی حالت خوب می شه و می بینمت". رقیبهای رابی قوی بودن 50cent ،Moby، اسنوپ داگ و امينم.

تک آهنگ Speed of Sound از گروه کلد پلی جایزه بهترین آهنگ را به خودش اختصاص داد.

در پایان، گروه مجازی کارتونی گوریلاز از بین تمامی گروها به عنوان بهترین گروه شناخته شد.

جيمز بلانت هم جایزه بهترین چهره جدید سال رو گرفت.

شب جالبی بود. جامون خالی!


 
 
سايت های مرتبط
بی بی سی مسئول محتوای سايت های ديگر نيست
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران