BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 16:33 گرينويچ - شنبه 17 دسامبر 2005
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
با کامران و هومن تو لندن
 

 
 
سالن غلغله بود، به محض باز شدن درها سه رديف دختر و پسر، چسبيدن جلوی صحنه. همون ساعت اول سالن ديگه تقريبا پر شد ولی هنوز صف طولانی ای پشت در بود.

انتظامات سالن دوبرابر کنسرتهای گذشته بود و نسل نوجوون ايرانی لندن، گروه گروه از اين ور سالن می رفتن اونور سالن و همديگر رو برانداز می کردن.

کامران و هومن

در همين دقايق اگه از اين دستبندهای "جواز صحنه" ( کلمه من درآوردی ) داشتين، می تونيستين بعد از گذشتن از ستون تنومند محافظان صحنه و بالا رفتن با ترس و لرز از پلکان تاريک و سياه کنار صحنه . . . ( هنوز جمله تموم نشده )

کامران و هومن

. . . و سابيده شدن به ديوار راهروی کم نور، به رختکن شماره ۳ وارد بشين.

اونجا درحالی که لرزه های بلندگوهای سالن، چهار گوشه اتاق رو به وز وز انداخته بود، می ديدين که کامران و هومن دارن سيم گوشی و ميکروفن راداريشون رو از لای پيرهنشون رد می کنن، تا برای صحنه آماده شن.

کامران و هومن
کامران و هومن قبل از آمدن روی صحنه (رختکن سه)

بخند تا دنيا بهت بخنده

کامران و هومن

بی رودرواسی بگم از کرامات کامران وهومن، اخلاقشونه يعنی هيچوقت من کلافه و عصبی نديدمشون. حتی دقايق قبل از رفتن روی صحنه منو راه دادن اتاقشون و چند تا عکس گرفتيم و خنديديم.

همين نشون می ده که چقدر بچه ها ملاحظه کار و خوش اخلاقن، چون اکثر خواننده ها دقاييق قبل از رفتن روی صحنه، بد اخلاق و عصبی می شن. مسلما بچه ها هم عصبی هستن ولی اصلا به روی خودشون نمی يارن و شديدا ملاحظه کارن.

اگه دستم به ميکروفنت برسه ...

بعد از کنسرت کامران وهومن تا برگشتن تو راهرو گفتن:

کامران: آقا ديدی دو بار ميکروفنمون قطع شد و اين سيم ميکروفن پاره شد!

هومن: بيشتر يک آهنگ رو کامران تنهائی خوند تا من سيممو پيدا کنم و ميکروفنم راه بيافته.

خيلی بد شد اينقدر منو فشار دادن که محافظ صحنه نمی تونست جدامون کنه.

من اولين پسرکوچيکی که پريد رو صحنه رو از دور ديدم: نشونه گرفت، خيز برداشت و دويد خودشو محکم زد به من. بخدا نفسم بند اومد.

کامران و هومن

راستش هم همينه اگه به جمعيت نگاه کنين می بينين که موقع کنسرت، همه کسانی که جلوی صحنه هستن، خيز برداشتن که بپرن بچه ها رو بغل کنن فقط موقعيتش براشون پيش نيامد!

کامران و هومن

کامران و هومن حدود يکساعتی برنامه اجرا کردن: رقصهای هماهنگ دو نفره ، هم آوازی با مردم ( آهنگهای منوببخش، منو کم داری، بيست و فدای سرت ). دست دادن به مردم، کلنجار با حمله مردم، تحمل مه مصنوعی روی صحنه، نگاه به نورافکنهای ۵۰۰ واتی بدون عينک، و رقص و آواز بدون اينکه نفسشون بگيره. . .

کامران و هومن
کامران و هومن از پشت صحنه

کامران و هومن: باور کن من اصلا نمی فهمم که زمان چطوری می گذره، اصلا عين برق وقت می گذره و می گن آهنگ آخر رو بخونين. از قديم گفتن اگه خوش بگذره، زود می گذره.

قاصدک ريشدار

چون طرفدارای بچه ها زياد هستن، چاره ای نداشتم که سلام دستچينی از اونهائی که روی صحنه پاچه شلوارم رو کشيدن و باعث شدن عکسها تار بيفته و کسانی که از روزها قبل به من تلفن زدن و خواستن که ببرمشون پشت صحنه رو بهشون برسونم، ولی اصلا تصور نمی کردم که مادر خودم هم جزو اسمها باشه!

بچه ها ، مامانم سلام رسوند و گفت آهنگ "اون با من" رو خيلی دوست داره!!! ساينا از وقتی که در سالن باز شد چسبيد به نرده های جلوی صحنه و گفت چون فشار زياد بود نتونست بپره روی صحنه بغلت کنه، از ايران به من خبر دادن که تولد هر دوی شما ماه آذر بوده، اين رو گلچهره از اصفهان بهم گفت.

کامران و هومن: به همگی شون سلام می رسونيم ، بله درست گفته. ۴ آذر و . . .

اتفاقا شب تولدمون با آقای بيژن مرتضوی، تو لوس آنجلس کنسرت داشتيم و خيلی هم خوش گذشت.

فقط بعدش که رفتيم شهر دالاس، پدرام، مدير برنامه هامون ما رو غافلگير کرد و يکدفعه ديديم وسط آهنگ آمد روی صحنه و از ما خواست که خوندن رو متوقف کنيم و ما هم نگران شديم و گفتيم که نکنه چيزی شده که يکدفعه صدای تولدت مبارک اومد و از پشت سرمون روی صحنه ، مايکل ( کمدين ) با دو تا دختر رقصنده با يک کيک بزرگ آمدن روی صحنه.

حالا منم خودم رو لوس کردم و قبل از اينکه بيام ديدنتون رفتم درباره خصوصيات متولدين آذر ماه تحقيق کردم و خوندم که قدرت پيش بينی زيادی دارن، درسته؟

کامران و هومن: پيش بينی؟! نه بابا ما خرافاتی نيستيم. آره شده که مثلا يک چيزهای ديدم که بعدا اتفاق افتاده و گاهی يک پيش بينی هايی کردم که کاملا برعکس شده. ( خنده توام با نگرانی چون اميدوار بودم بچه ها روياهاشون رو برام تعريف کنن که نشد! )

کامران و هومن

اينهائی که طالع می نويسن معمولا يکسری خصلتهائی رو در مورد متولدين ماه ها می نويسن که برای هر کسی ممکنه جور دربياد.

حالا برای آنکه کاملا يک آب سردی روی تحقيقات من بريزين و بالکل سنگ رو يخ بشم، می گن که متولدين آذر گوشه گير هستيد يا ترجيح می دين که بيشتر وقتها تنها باشين!

هومن: حالا جالبه که من اصلا اينجوری نيستم. خيلی اجتماعی ام و بايد هميشه دورم شلوغ باشه.

کامران: البته لحظه هائی هم پيش می ياد که می خوای تنها باشی و بری تو فکر، ولی کمتر اينجوری می شم.

بيست و يک؟

بچه ها تو مصاحبه قبلی گفته بودن که بعد از موفقيت آلبوم بيست فورا به فکر ضبط آلبوم بعدی افتادن.

از الان با رامين زمانی و مريم حيدرزاده سوژه آهنگها و فضای شعرها رو داريم انتخاب می کنيم.

بعد از اينکه ويديوهای فدای سرت و ... رو گرفتيم، ديگه جدی می شينيم آهنگهای آلبوم بعدی رو ضبط می کنيم.

بعد از تموم شدن کنسرتشون نيمساعتی رو در اون رختکن شماره ۳ که هواکش هم نداشت حرف زديم و ديگه نوبت به روی صحنه رفتن ابی شد که وقتی از راهرو رد می شد که بره روی صحنه با بچه ها ملاقات کرد.

کامران و هومن

مدال

منهم ديگه بهتر بود برم بيرون چون اتاق داشت تنگتر و تنگتر می شد و بچه ها ديگه بايد خودشون رو آماده کنسرت بعدی در شهر نيوکاسل می کردن که حدود ۲۰ ساعت بعد بود! بچه ها در خداحافظی به من يک نشان افتخار دادن:

ما که اسم تو رو گذاشتيم کاپيتان بهزاد! چون هميشه کلاه های کاپيتانی سرته و با هواپيما و بالن و زيردريائی و قايق خودتو می رسونی به ما، پشت صحنه. ( البته بچه ها اسب تازی رو از قلم انداختن ).

با بچه ها خوش گذشت و می دونم آروزی خيلی ها بود که جای من پيش کامران و هومن (توی اين اتاق تنگ، در فاصله چند سانتی متری) می بودن و باهاشون گپ می زدن، ولی خوب ديگه بزنين به چوب که نظر نخورم.

شهرام
شهرام

شهرام از ضرب زنهای با سابقه روی صحنه است و از قديم از زمان گروه پرواز با کامران بود تا امروز که با کامران و هومن ضرب می زنه. فقط بخاطر آرايش يا بهتره بگم گريم عجيبی که کرده بود گفتم حيفه که يک عکس نگيرم و از چسبهائی که بند انگشتهاش زده که انگشتهاش ضربه نبينه ، تصويری نداشته باشم.

ریش عجیب
ریش عجیب یکی از تماشاچیها که هیچ ربطی به مطلب نداره!


 
 
66آلبوم عکس
کامران و هومن تو لندن
 
 
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران