BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 15:43 گرينويچ - جمعه 10 اوت 2007 - 19 مرداد 1386
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
پایان حضور حسنی در برنامه کوله پشتی
 
فرزاد حسنی در برنامه کوله پشتی
حتی ظاهر فرزاد حسنی هم مورد اعتراض قرار گرفته است
به گفته منابعی در صداوسیمای ایران، پخش برنامه کوله پشتی با اجرای فرزاد حسنی به دنبال انتقادهای مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی متوقف شده و مجری دیگری به جای او تعیین شده است.

حضور فرزاد حسنی در این برنامه که از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش می شود، متوقف شد و علت آن، بیماری وی عنوان گردید، مسئولان تلویزیون ایران هنوز پایان دادن به کار مجری این برنامه را رسماً تأیید نکرده اند.

برنامه کوله پشتی به شیوه ای متفاوت با رویه معمول تلویزیون ایران تولید و پخش می شد، فرزاد حسنی در این برنامه با مسئولان بلندپایه به شیوه ای غیررسمی و با چاشنی طنز مصاحبه های انتقادی می کرد، اما یکی از همین مصاحبه ها که با رئیس پلیس تهران انجام شد، خشم بسیاری از مسئولان بانفوذ ایرانی و همچنین محافل محافظه کار را برانگیخت و سرانجام به کنار گذاشتن آقای حسنی منجر شد.

مصاحبه فرزاد حسنی با سرتیپ احمدرضا رادان، فرمانده نیروی انتظامی تهران در برنامه کوله پشتی در زمانی برگزار شد که پلیس پایتخت ایران طرحی تحت عنوان ارتقای امنیت اجتماعی آغاز کرد که طی آن، به شیوه ای سختگیرانه تر از پیش، با مردان و زنانی که پوشش آنان مغایر با معیارهای جمهوری اسلامی است برخورد می شود.

فرزاد حسنی در این برنامه که به صورت زنده پخش می شد، انتقادهایی نسبت به نحوه برخورد مأموران انتظامی با مردم مطرح کرد و دو مورد تجربه شخصی خود را روایت کرد.

آن گونه که فرزاد حسنی در برنامه کوله پشتی تعریف کرد، در یک مورد مأموران انتظامی به وی که تنها قصد نشستن در صندلی روبروی پارک ملت تهران را داشته برخورد کرده اند و یکی از آنان دست او را گرفته و گفته: "بیا بریم ببینم ... می ری یا چپ و راستت کنم؟ با توسری ببرمت؟"

فرزاد حسنی سپس در برنامه خود رو به سرتیپ رادان کرد و گفت: "قربونت برم، رفتار رحیمانه، امنیت اجتماعی، سردار رادان، این حرف زدن با دزد و نمی دونم گبر و اینها درسته که می کنن؟ ...".

 آقا ما تو همین اصفهان ... داشتیم می رفتیم، دلستر (آبجوی بدون الکل) توی ماشین بود، [مأمور گفت:] بیا پایین ببینم، به ... چقدر هم آبکی [مشروب الکلی] خریدین، چیکار می کنین؟ ...".
 
فرزاد حسنی در گفتگو با رئیس پلیس تهران

در ادامه برنامه، فرزاد حسنی می گوید: "آقا ما تو همین اصفهان ... داشتیم می رفتیم، دلستر (آبجوی بدون الکل) توی ماشین بود، [مأمور گفت:] بیا پایین ببینم، به ... چقدر هم آبکی [مشروب الکلی] خریدین، چیکار می کنین؟ ...".

در پی پخش این برنامه، حسین مظفر، رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما، نامه اعتراض آمیزی به عزت‌ الله ضرغامی، رئیس صداوسیما نوشت که در آن، برخورد فرزاد حسنی با رئیس پلیس تهران، "بسیار نامناسب و توهین آمیز" توصیف شده و آمده بود: "تمسخر طرح امنیت اجتماعی، مطرح کردن سخنان و مطالب کنایه آمیز در رابطه با این طرح خداپسندانه و مورد رضایت مردم، طرح دیدگاههای شخصی خود، به جای نظر مردم موجب وهن بوده و شدیداً مورد اعتراض است".

رئیس شورای نظارت، به نحوه اجرای فرزاد حسنی در دیگر برنامه های تلویزیونی اعتراض کرده، خواستار برخورد با فرزاد حسنی شده بود.

فضل الله شریعت پناهی، مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم سیما که برنامه کوله پشتی تحت مدیریت او پخش می شد نیز در گفتگو با خبرگزاری فارس، برخورد فرزاد حسنی با رئیس پلیس تهران را نامناسب خواند و گفت که وی از مسئولان صداو سیما تذکر گرفته و "خودش هم فهمیده که پا روی خط قرمزهایی گذاشته است".

از جمله دیگر معترضان به فرزاد حسنی، مصطفی پورمحمدی، وزیرکشور ایران بود.

مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم تلویزیون ایران در این باره به خبرگزاری فارس گفته: "در این مورد با خودش [فرزاد حسنی] هم صحبت شده و شخصاً نزد آقای میرباقری [قائم مقام سازمان صداوسیما] هم رفته ‌اند و با ایشان هم صحبت کرده‌ اند و‌ بسیاری از مخاطبان هم در مورد آن اعتراض کرده اند".

حتی ظاهر فرزاد حسنی هم مورد اعتراض قرار گرفت و گفته شد که وی زیر ابروی خود را بر می دارد که در عرف جامعه ایران برای مردان ناپسند است.

گفته می شود پخش تصویر فرزاد حسنی از شبکه های تلویزیونی داخلی ممنوع شده اما فعالیت او در شبکه های رادیویی همچنان ادامه دارد.

پیش از این نیز بارها برخی از چهره های تلویزیونی ایران به دلائل مختلف که البته عمدتاً به مسائل زندگی شخصی آنان و خارج از فعالیت حرفه ای شان باز می گشت، از فعالیت تلویزیونی منع شده اما پس از مدتی بار دیگر فعالیت خود را در تلویزیون از سرگرفته اند.

نظرات شما

توی شب شیشه ای هم جالب بود که هروقت یه مهمون که یه ارتباطی به حکومت داشت میومد مثل محتشمی کاملا لحن رشیدپور عوض میشد و بیشتر تاییدش میکرد تا اینکه بخواد ازش سوال کنه و مثلا انتقاد برای همین هم تا اخر برنامه موند. محمود - تهران

برای اولین بار یک منشی خوب اوردن بعد فهمیدن خوبه انداختنش بیرون.منشی بدون ریش ممنوع. کعبی - اهواز

هرچند حسنی مجری پر رو و بی پروایی بود، ولی واقعاً هیچ حرف بد و بی حسابی نزد، واقعیت را بیان کرد منتها اشکال کار اینجاست که در جمهوری اسلامی حرف حساب باید سرکوب گردد.. من هم اگر بودم چند مثال دیگر از برخورد فجیع مأموران جمهوری اسلامی میزدمو از رئیس پلیس خواهان جوابگویی میشدم . علی توکلی

من هیچوقت این برنامرو ندیدم و از مجریهم خوشم نمیومد ولی این قسمت دیدم واقعاگفتم این پسر عجب شهامتی داره چون اینجور صحبتا تو کشور ازاد اسلامی زشت و حرام و گناه و زندان دارد این تنها کشور ازاد جهان هستش که مردمش و خودشون میرن بهشت چون مسلمون هستئم و بقیه کافرن!!!!! امینی اصغر - تهران

واقعادست فرزاد حسنی درد نکنه..لااقل یه نفر پیدا یشد که حرف مردم و بدون ترس یه این نظام دیکتاتور بزنه. بابا صد رحمت به شاه.. اینا دیگه آخر دیکتاتورین. الهام

من هیچ وقت از برنامه کوله پشتی واجرای فرزاد حسنی خوشم نمی یومد ولی برای اولین بار اجرا این برنامه رو با حضور رادان تا حدودی پسندیدم که اونم به مذاق مسولان خوش نیومد و حسنی رو بیرون کردن...خوب اینم یه نمونه دیگه از دیکتاتوری رژیم دیگه که برای ظاهر سازی هم نمتونن یه نفر تحمل کنن....آرمان - استهبان

به نظر من اینها همش فیلم هست ، فرزاد حسنی عروسک خیمه شب بازی آقایان و رژیم آخوندی شده ، حالا یه بار جو گیر شده و بیشتر از کوپنش حرف زده ، به نظر من اصلا این برنامه هاارزش دیدن نداره. محمد - سعیدی

متاسفانه سردمداران فعلی ایران چنان خود بزرگ بین شده اند که حتی انسان موقع صحبت با انها تن صداش را عوض کند تا خدا نکرده بوی توهین واهانت از ان به مشام نرسد موقعی که صحبت با یک مامور میانی پلیس اینقدر سخت باشه ببین صحبت کردن با مقامات عالی تر با ان لحن چه تاوانی داره وااگر پلیس اینقدر به گفتار مردم در باره خودش حساسه یک نگاهی هم به بر خورد پلیس کند با مردم وبداند که همه مثل انها انسانند نه اینکه در بازداشتگاها اون برخوردها را با متهمان سیاسی واجتماعی بکند. محمد یوسفی - تبریز

این نشان می دهد که در ایران آزادی بیان وجود ندارد فقط مسئولین حرف می زنند. محمد - صابری - کرمان

رییس پلیس تهران توان جواب دادن به چند سوال ساده در مورد طرح خداپسنده نیروی انتظامی را ندارد,و تلافی اش را سر مجری تلویزیون درمی اورند,به نظر من اول از همه رادان باید بیکار شود,چون این ناتوانی رادان حتما به این دلیل است که خودش نمی داندطرح خداپسندانه به چه صورت باید اجرا شود تا سرش را بالا بگیرد و از جواب دادن خجالت نکشد,ضمن اینکه این همه مدت طول کشید تا فهمیدند مجری پرکار تلویزیون ابرویش را بر می دارد چطور قرار است در طرح هایشان در مورد ظاهر مورد نظرشان در سطح کشور به موفقیت برسند؟ فرشاد - تهران

بنده با دیدن این برنامه از انتقاد پذیری مسئولان تعجب کردم که البته با خواندن حواشی این برنامه متوجه آشنا نبودن این مجری با ذات انتقاد ناپذیر این نظام شدم.آقای حسنی واقعیت را گفت و نظام هم رفتار همیشگی خود را انجام داد. امیر - تهران

صدا و سیمای جمهوری اسلامی جای چنین اشخاصی نیست.حقش بود. امرالله

تا وقتیکه صدا وسیما دولتی هست وضع همین گونه خواهد ماند. فقط نظر تعداد محدودی از صدا وسیما پخش میشود.و اینها برای خودشان ارزش والا قائل هستند در حالی که هرگزاینطوری نیست. به امیده روزهای خوب . صولت - اصفهان

 
 
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران