یارانه نقدی سه میلیون نفر دیگر از افراد 'پردرآمد' در ایران قطع می‌شود

علی ربیعی، وزیر کار و رفاه اجتماعی، گفته است که روند قطع پرداخت یارانه نقدی به سه میلیون نفر از افراد با درآمد بالا آغاز شده است. مجلس ایران هم دولت را موظف کرده که منابع آزادشده از این محل را صرف کمک به خانواده‌های فقیر کند.

مجلس ایران یک سال پیش دولت را مکلف کرده بود که پرداخت یارانه نقدی به ده گروه شغلی با درآمدهای بالاتر از ۳۵ میلیون تومان در سال را قطع کند.

دولت از نیمه سال جاری پرداخت یارانه نقدی به برخی شهروندان را متوقف کرده است. علی ربیعی، وزیر کار و رفاه، به تلویزیون ایران گفت تا به حال پرداخت یارانه به چهار میلیون نفر متوقف شده و به سه میلیون نفر هم اطلاع داده شده که یارانه‌شان قطع می‌شود.

آقای ربیعی گفت: "حدود ۷ الی ۸ میلیون نفر در کشور ما درآمد بسیار بالایی دارند و بین ۶ تا ۷ میلیون نفر نیز درآمدها و رفتارهای غیرقابل کنترل اقتصادی دارند."

به گزارش فارس اگر خانواده‌هایی به قطع یارانه نقدی خود اعتراض داشته باشند می‌توانند با ارائه مدارکی درباره درآمدشان درخواست ادامه دریافت یارانه بدهند.

مجلس ایران امروز در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده که منابع آزادشده از محل قطع یارانه ثروتمندان را برای کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مصرف کند.

حذف یارانه‌ها و پرداخت مبلغی ماهانه در کنار خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی از سیاست‌‌های بازار آزاد حاکم بر اقتصاد ایران در دو دهه اخیر بوده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس ایران در گزارشی گفته است که طرح پرداخت یارانه نقدی فقیرها را در ایران فقیرتر کرده است.

موضوعات مرتبط