سود شرکت خودروسازی ولوو حدود ۷۰ درصد افزایش یافت

افزایش سود شرکت خودروسازی ولوو حق نشر عکس AFP

شرکت خودروسازی ولوو امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن ( ۸ فوریه) در بیانیه‌ای اعلام کرده است افزایش فروش محصولات این شرکت در سال گذشته میلادی حدود ۶۶ درصد سود این خودروساز سوئدی را افزایش داده است.

این خودروساز توانست در سال گذشته میلادی سود خود را به یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون دلار برساند. این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷۴۴ میلیون دلار بود.

ولوو در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۵۳۴ هزار خودرو به فروش رسانده است و پیش‌بینی کرده این روند رو به رشد در سال جاری میلادی ادامه یابد.

پارسال فروش محصولات این خودروساز در آمریکا و چین به ترتیب حدود ۱۸ و ۱۱ درصد رشد داشتند.

ولوو از ۷ سال پیش تحت مالکیت یک شرکت چینی به نام "ژجیانگ گیلی هولدینگ گروپ" قرار دارد و محصولات این خودروساز طرفداران زیادی در جهان دارد.

این شرکت هنوز بزرگترین سهم را در بازار اتومبیل سوئد دارد به طوری بیش از یک پنجم خودروهای موجود در جاده‌های این کشور ساخت ولوو هستند.

بیشتر بخوانید:

حق نشر عکس Getty Images
Image caption مدل "گلف" شرکت فولکس واگن سال گذشته میلادی بیشترین فروش را در سوئد داشت

شرکت خودروسازی ولوو در حالی افزایش سود خود را اعلام کرده که پارسال برای اولین بار در بیش از نیم قرن این خودروساز عنوان پرفروش‌ترین اتومبیل سوئد را از دست داد.

به گفته انجمن خودروسازان سوئد در سال ۲۰۱۶ مدل "گلف" شرکت فولکس واگن بیشترین فروش را در این کشور داشت.

گلف در این سال مجموعا سهمی ۵.۹ درصدی از اتومبیل‌های فروخته شده در سوئد را از آن خود کرد و ولوو با ۵.۷ درصد (که شامل سه مدل مختلف بود) سهم دوم را داشت.

آخرین باری که ولوو در صدر این جدول نبود سال ۱۹۶۲ بود زمانی که مدل بیتل فولکس واگن پرفروش‌ترین شد.

ماه گذشته شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان اعلام کرد با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا، به پرفروش‌ترین خودروساز جهان تبدیل شده است.

فولکس واگن با انتشار تازه‌ترین آمار فروش خود در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد ، توانسته حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در این مدت در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

بیشتر بخوانید:

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط