افغانستان واردات زعفران و پیاز آن را ممنوع کرد

افغانستان حق نشر عکس Mail
Image caption افغانستان بیش از ۱۰ تن زعفران سالانه تولید دارد و بیش از پنج هزار هکتار نیز زیر کشت این محصول است.

رئیس جمهوری افغانستان واردات زعفران و پیاز آن را ممنوع کرده و هدف آن نیز"حفظ جایگاه جهانی، پایداری کیفیت، ارزش‌افزایی و گسترش تولید زعفران افغانستان" خوانده شده است.

قبل از این اتحادیه‌ ملی زعفران‌کاران افغانستان از ورود قاچاقچی زعفران و پیاز آن ابراز نگرانی کرده و از رئیس جمهوری افغانستان در زمینه حل مشکل کمک خواسته بود.

بر اساس گزارش‌ها بیشتر پیاز و زعفران از ایران و به ولایت‌های غربی افغانستان وارد می‌شود. کشت زعفران در افغانستان از سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ آغاز شد و دهقانان افغانستان پیاز زعفران را از ایران به این کشور وارد کردند. اکنون گفته می شود که ایران افغانستان را به عنوان یک رقیب تازه در عرصه تولید زعفران می‌داند.

بازار افغانستان در سال‌های اخیر به گفته مسئولین با استقبال جهانی روبرو و یک کیلو زعفران در سال‌های گذشته در بازار افغانستان به ۸۰ الی ۱۰۰ هزار افغانی (معادل ۱۲۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار) فروخته می‌شود.

نصیراحمد درانی، وزیر زراعت افغانستان، چندی قبل در مجلس نمایندگان این کشور گفته بود که سالانه حدود شش تن زعفران از کشورهای دیگر به شکل قاچاق وارد افغانستان و از اینجا به نام زعفران افغانستان به دیگر کشورها صادر می‌شود.

وزارت زراعت افغانستان میزان زعفران تولید شده در این کشور را ۱۰.۶ تن اعلام کرده ولی گفته که زعفران صادر شده از افغانستان بیشتر از ۱۵ تن است. به گفته او این به معنی صادرات نزدیک به شش تن زعفران از سایر کشورها به نام زعفران افغانستان است.

وزیر زارعت صادرات رسمی زعفران افغانستان را در سال گذشته ۹ تن اعلام کرده بود.

اتحادیه زعفران کاران معتقد است که ورود پیاز زعفران باعث شیوع بیماری گیاه زعفران و افت تولید زعفران در افغانستان می‌شود. این نگرانی تصمیم اخیر رئیس جمهوری افغانستان را برای حمایت از تولید زعفران در پی داشته است.

وزارت زارعت نیز استدلال کرده که "ورود و قاچاق زعفران و پیاز آن به داخل کشور در سال‌های اخیر باعث بعضی دشواری‌ها شده، این موضوع یکی از موانع عمده در راستای توسعه‌ا‌ی کشت و صادرات زعفران است."

این نهاد افزوده که واردات و قاچاق زعفران و پیاز آن به داخل این کشور دست‌آوردهای چشم‌گیر پروژه‌ توسعه‌ا‌ی کشت زعفران افغانستان را متاثر و باعث کاهش تولید و کاهش علاقه‌مندی دهقانان به کشت آن می‌شود.

طرح پنج ساله‌ا‌ی توسعه پایدار زعفران که توسط وزارت زراعت افغانستان اجرا می‌شود، میزان کشت و تولید زعفران را افزایش داده و میزان تولید زعفران در دو سال گذشته از ۳.۵ تن به ۱۰.۶ تن و مناطق تحت کشت نیز از یک هزار و ۵۰ هکتار به پنج هزار و ۲۰۵ هکتار افزایش یافته است.

زعفران افغانستان تاکنون به کشورهای عربی و همچنین آلمان صادر می‌شد و بتازگی افغانستان با چین نیز برای صدور آن به توافق رسیده‌است.