تعداد کارکنان اخراجی سیتی گروپ به ۷۵ هزار نفر رسید

سیتی گروپ
Image caption سیتی گروپ بیست درصد از کارکنانش را در سال 2008 اخراج کرده است

بانک آمریکایی سیتی گروپ از اخراج ۵۲ هزار تن از کارکنان خود در سراسر جهان خبر داده است.

سیتی گروپ پیش از این ۲۳ هزار نفر دیگر را اخراج کرد بود. تعداد کل کارکنان اخراجی سیتی گروپ در سال ۲۰۰۸ به ۷۵ هزار تن می رسد که معادل ۲۰ درصد کارکنان آن است.

سیصد هزار نفر در سراسر جهان برای سیتی گروپ کار می کنند.

به گزارش این بانک، پست های سازمانی حذف شده مربوط به مشاغل مازاد و واحدهای واگذار شده سیتی گروپ است. نیمی از ۵۲ هزار کارمند اخراجی سیتی گروپ کار خود را به خاطر فروش واحد بازرگانی این بانک در آلمان و واگذاری بخشی از فعالیت های عملیاتی آن به پیمانکاران هندی از دست داده اند.

وین بیشوف، رئیس هیات مدیره سیتی گروپ در سخنانی در یک گردهمایی تجاری در دوبی پیشبینی کرد عمده کارکنان اخراجی این بانک از کارکنان دفاتر آن در لندن و نیویورک باشند.

به گزارش سیتی گروپ، این بانک در یک سال گذشته به دلیل بحران در اقتصاد جهانی ۲۰ میلیارد دلار از دست داده است. پیشبینی می شود این بانک تا سال ۲۰۱۰ به سوددهی نرسد.

در این حال، مدیران سیتی گروپ با ابراز رضایت از معاملات خود می گویند درآمد این بانک در ماه های گذشته باثبات بوده است.

مدیران این بانک پیشبینی می کنند در پی کاهش شاخص تعداد کارکنان آن، هزینه های این بانک با بیست درصد کاهش در سال ۲۰۰۹ به ۵۰ میلیارد دلار برسد.

در پی انتشار خبر اخراج کارکنان سیتی گروپ، ارزش سهام این بانک با دو درصد کاهش، به نه دلار و ۳۲ سنت رسید. سهام سیتی گروپ امسال ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

سیتی گروپ یکی از نه موسسه مالی آمریکایی است که از محل کمک ۷۰۰ میلیارد دلاری دولت آمریکا کمک دریافت کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در مجموع ۱۲۵ میلیارد دلار در اختیار بانک ها و موسسات مالی قرار داده است.

مطالب مرتبط