مدیرعامل یاهو استعفا کرد

جری ینگ
Image caption جری ینگ بخاطر افت قابل ملاحظه ارزش سهام یاهو به شدت مورد انتقاد قرار داشت

جری ینگ، یکی از بنیانگذاران یاهو، از سمت مدیرعاملی این شرکت که به خاطر پورتال اینترنتی خود شهرت دارد، کناره گیری می کند.

کناره گیری او در پی سقوط قیمت سهام این شرکت به 10 دلار و انتقادهای فراوانی که از نحوه نظارت او بر عملکرد این شرکت مطرح شد، رخ داده است.

او در اوایل سال جاری میلادی حداکثر تلاش خود را به کار گرفت تا از خریده شدن شرکت یاهو توسط مایکروسافت (به ازاء مبلغ پیشنهادی 33 دلار برای هر سهم) جلوگیری کند.

آقای ینگ همچنین به کارمندان خود گفته بود که در جستجو برای یافتن فرد جایگزین خود مشارکت خواهد کرد.

او در ای میلی که خطاب به کارمندان یاهو فرستاد نوشت: "من همیشه کاری را انجام خواهم داد که به نفع شرکت است."

برخی منابع معتبر به بی بی سی گفته اند که آقای یانگ در ماه گذشته میلادی تصمیم کناره گیری خود را گرفت. با این حال هنوز مشخص نیست چه کسی جایگزین او خواهد شد.

روی بوستوک رئیس یاهو گفت این شرکت مستقر در سانی ویل ایالت کالیفرنيا مشغول مصاحبه با نامزدهای مدیر عاملی این شرکت از میان افراد درون و بیرون از شرکت یاهو است.

او افزود:"جری و هیئت مدیره گفتگوهایی درباره زمان جایگزینی او داشته اند و ما همه توافق داریم که اکنون زمان مناسبی برای تعیین مدیرعامل جدیدی است که بتواند شرکت را یک پله بالاتر ببرد."

قیمت پایین سهام

آقای ینگ در اوایل ماه جاری در اجلاس وب 2.0 در سان فرانسیسکو با گفتن اینکه مایکروسافت هنوز باید یاهو را بخرد، حضار را شگفت زده کرد.

او در جمع حاضران سخنرانی خود گفت: "به هیچ وجه فکر نمی کنم [خرید یاهو از سوی مایکروسافت] با قیمت مناسب فکر بدی باشد. ما مایلیم شرکت را بفروشیم."

این اظهارات او تنها چند ساعت پس از آن مطرح شد که گوگل همزمان با افزایش تحقیقات از سوی وزارت دادگستری آمریکا، از یک معاهده مشارکت در تبلیغات اینترنتی با یاهو کناره گیری کرد؛ مسئله ای که آقای ینگ از آن ابراز "ناراحتی و نا امیدی" کرد.

آقای ینگ در ای میل آخر خود به کارمندان یاهو، با اشاره به رنگ غالب بنفش در آرم این شرکت نوشت: "همه شما می دانید که خون من همیشه بنفش خواهد ماند."

سهام شرکت یاهو در روز پیش از کناره گیری آقای ینگ 10.63 دلار قیمت داشت که ارزش این شرکت را به تنها 14.7 میلیارد دلار رساند.

مطالب مرتبط