بوش: اپک اصول بازار آزاد را رعایت کند

جورج بوش و هو جینتائو
Image caption جورج بوش گفت آمریکا از رشد اقتصادی کشورهای آسیایی استقبال می کند

جورج بوش، رئیس جمهوری آمریکا در آخرین اجلاس مهم خود قبل از پایان دوره ریاست جمهوری اش، از رهبران 21 کشور شرکت کننده در اجلاس مجمع همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه، (اپک) خواست که برای رفع بحران مالی جهانی تلاش کرده و اصول بازار آزاد، تجارت آزاد و آزادی مردم را رعایت کنند.

جورج بوش که در اجلاس اپک که در لیما پایتخت پرو تشکیل شده بود سخنرانی می کرد گفت که دولت او از دو ماهی که دوره ریاست جمهوری وی باقی مانده برای اتخاذ تدابیری علیه نظام حمایتی تلاش خواهد کرد.

جورج بوش افزود سیاست حمایت از صنایع داخلی حرکت در مسیر ویرانی اقتصادی است.

رئیس جمهوری آمریکا خاطر نشان کرد که در حالی که اقتصاد کشورهای جهان تغییر یافته است نظام های مالی همچنان در قرن بیستم باقی مانده اند.

آقای بوش گفت بازارهای مالی به مقررات بیشتری نیازمندند و کشورهای توسعه یافته باید وعده هایی را که به کشورهای در حال رشد داده اند عملی کنند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت آمریکا از رشد اقتصادی کشورهای عضو جامعه همکاری آسیا اقیانوسیه که در حال حاضر نیمی از اقتصاد جهان را در دست دارند، استقبال می کند.

جورج بوش در سخنرانی خود که علیرغم بحران مالی کنونی امیدوارکننده بود بر این نکته پافشاری کرد که مهمترین سرمایه هر کشور، قدرت ابتکار و خلاقیت ملتش است.

مطالب مرتبط