سود تویوتا به میزان بی سابقه ای کاهش یافت

تویوتا
Image caption تقاضا برای کالاهای ژاپنی در جهان کاهش یافته است

شرکت تویوتا، بزرگترین شرکت اتومبیل سازی ژاپن پیش بینی کرده که به واسطه کاهش فروش محصولاتش و افزایش ارزش ین، پول رایج ژاپن، برای اولین بار در تاریخ 71 ساله خود، سود سالانه این شرکت متحمل کاهشی چشمگیر می شود.

این شرکت مبلغ ضرر پیش بینی شده به نسبت سال گذشته در سود عملیاتی (Operational Profit) خود را را 1.66 میلیارد دلار برآورد کرده است.

کاتسواکی واتانابه رئیس این شرکت در یک کنفرانس خبری در شهر ناگویا ژاپن در هنگام اعلام خبر گفت "تغییری که متوجه اقتصاد جهان شده به حدی بحرانی است که هر صد سال یک بار رخ می دهد" و به عنوان نمونه افزود کاهش فروش محصولات این شرکت در ماه گذشته میلادی "بسیار سریعتر، گسترده تر و عمیق تر از آنچه که پیش بینی می شد بود."

با وجود آنکه پیش بینی کاهش شدید درآمد، تویوتا هنوز شرکتی سود ده محسوب می شود و سود آن در سال مالی جاری که در ماه مارس 2009 به پایان می رسد نزدیک به 556 میلیون دلار برآورد شده است، هر چند این رقم در مقایسه با سود سال مالی گذشته این شرکت (بیش از 25 میلیارد دلار) ناچیز محسوب می گردد.

خبر کاهش چشمگیر سود تویوتا پس از آن اعلام شد که ژاپن از کاهش بی سابقه صادرات خبر داده است.

وزارت امور مالی در ژاپن اعلام کرد به دلیل افزایش ارزش ین، میزان صادرات این کشور به نسبت سال گذشته میلادی 26.7 درصد کاهش یافته است.

کاهش فروش

در هفته های اخیر این دومین باری است که تویوتا پیش بینی خود از درآمد سال جاری را کاهش داده است؛ تویوتا در ابتدا پیش بینی کرده بود که سود آن در سال مالی جاری به 13.9 میلیارد دلار برسد، ولی در آخرین پیش بینی، رقم تخمینی را به 6.1 میلیارد دلار کاهش داد.

همچنین مدیران تویوتا انتظار دارند 8.96 میلیون دستگاه از اتومبیل های تولیدی آن در سال میلادی جاری به فروش برسند که به نسبت سال گذشته کاهشی چهار درصدی را نشان می دهد.

مدیران تویوتا بر خلاف سال ها گذشته حاضر به اعلام پیش بینی خود از میزان فروش محصولاتشان در سال آینده نشدند.

کاهش فروش اتومبیل در برخی بازارهای کلیدی خارجی از جمله آمریکا، به اتومبیل سازان ژاپنی ضربه زده است.

افزایش ارزش ین هم باعث افزایش قیمت محصولات آنها در خارج از ژاپن و کاهش درآمد این شرکت ها شده است.

از جمله هفته گذشته شرکت هوندا پیش بینی سود سالانه خود را به میزان 67 درصد کاهش داد و از در پیش گرفتن مجموعه ای از اقدامات مانند توقف سرمایه گذاری های غیرضروری برای افزایش سودآوری خبر داد.

کاهش صادرات

معمولا به دلیل تقاضای زیاد برای کالاهای ژاپنی، این کشور در موازنه حساب های صادرات و واردات خود تراز تجاری مثبت ( صادرات بیشتر) را نشان می دهد اما افزایش ارزش ین از میزان تقاضا برای کالاهای ژاپنی کاسته است و این موضوع باعث شد ژاپن در ماه نوامبر در تراز تجاری خود 2.5 میلیارد دلار کسری نشان دهد.

صادرات ژاپن به کلیه نقاط جهان کاهشی عمده داشته است اما بیشترین میزان کاهش صادرات در مبادلات با آمریکا مشاهده می شود که به میزان بی سابقه 33.8 درصد کاهش یافته است.

محموله های به مقصد اتحادیه اروپا 30.8 درصد کاهش یافت و از صادرات به چین نیز 24.5 درصد کاسته شد.

اقتصاد ژاپن که پس از آمریکا دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود پس از دو فصل رشد منفی، برای اولین بار در هفت سال اخیر دچار رکود شده است.

دولت ژاپن پیش بینی کرده که در سال مالی منتهی به ماه مارس 2010 رشد اقتصادی به صفر برسد.

شرایط بی سابقه در تاریخ تویوتا

شرکت تویوتا موتور، فقط در سال 1937 یعنی در نخستین سال فعالیت خود، تجربه مشابهی داشت و ضرر کرد.

در آن زمان تویودا، شرکت مادر تویوتا، دستگاه های بافندگی تولید می کرد، ولی با تشویق دولت ژاپن، به سمت تولید خودرو حرکت کرد تا در کنار ایجاد تحرک اقتصادی، ارتش این کشور را به وسایل نقلیه به روز مجهز کند.

از آن زمان تاکنون، این شرکت، سرمایه گذاری کلانی در بخش های پژوهش و توسعه انجام داده و به دلیل آزمایش تمام مراحل ساخت خودروها برای شناسایی راه های افزایش کارایی به شهرت دست یافته است.

تا امروز در ژاپن این تصور وجود داشته که هر کس با یافتن شغل در شرکت تویوتا، می تواند زندگی خود را تا پایان عمر تامین کند. مدیران این شرکت هم کارگران را تشویق کرده اند تا خود را به عنوان عضوی از یک خانواده و وفادار به شرکت بشناسند.

صادرات خودروهای تولید تویوتا در دهه 1950 و به بازارهای آمریکا و برزیل آغاز شد و اولین خودروی این شرکت در خارج از کشور در سال 1963 در استرالیا تولید شد.

تویوتا در دهه 1970 به دنبال بحران در قیمت های نفت و گرایش عموم به استفاده از خودروهای کوچک و کم مصرف، به موفقیت قابل توجهی دست یافت. تولید مجموعه ای از خودروهای لوکس در دهه 1980 و خودروهای دودیفرانسیل در دهه 90 میلادی نیز بخشی از بازار خودروهای گران را در اختیار این شرکت قرار داد.

همزمان با افزایش توجه خریداران خودرو به مسایل زیست محیطی، تویوتا تولید انبوه "پرایرس"، نخستین خودروی دوگانه سوز جهان را با سوخت بنزین و الکتریسیته، در سال 1997 آغاز کرد.

این شرکت هم اکنون کارخانه هایی در بیست و چهار کشور در سراسر جهان دارد، ولی تولید آن در حال کاهش است.

"کاتسواکی واتانابه"، مدیر تویوتا، افزایش ارزش ین و کاهش میزان فروش به ویژه در بازار آمریکا و دیگر بازارها را دلیل شرایط کنونی معرفی می کند.

او شرایط مالی را به شدت دشوار ارزیابی کرد و هشدار داد که تویوتا در شرایط فوق العاده بی سابقه ای به سر می برد. برخلاف سال های گذشته، مدیر تویوتا حتی هدفی را به عنوان چشم انداز فروش در سال دو هزار و نه تعیین نکرد.

مطالب مرتبط