استیو جابز به دلایل پزشکی موقتا اپل را ترک می کند

استیو جابز
Image caption استیو جابز اخیرا به دلیل مشکلات جسمانی وزن زیادی کم کرده است

استیو جابز مدیر کل شرکت "اپل" می گوید مشکلات جسمی اش پیچیده تر از آن است که تصور می کرده و مجبور است تا پایان ماه ژوئن به مرخصی برود.

آقای جابز هفته گذشته فاش کرد که به دلیل "عدم توازن هورمونی" تحت معالجه است اما همچنان در پست خود باقی می ماند.

قرار است تیم کوک رئیس عملیاتی اپل تا زمانی که استیو جابز در مرخصی است جای او را پر کند.

آقای جابز که در سال 2004 به سرطان لوزالعمده مبتلا شده بود اخیرا بیش از پیش نحیف به نظر می رسید که به شایعاتی در مورد وضع سلامتی اش دامن زد.

گمانه زنی در مورد وضعیت سلامتی استیو جابز از ماه دسامبر پس از آنکه "اپل" گفت او سخنرانی سالانه خود در کنفرانس "مک ورلد" در سانفرانسیسکو را انجام نخواهد داد شدت گرفت.

آقای جابز روز چهارشنبه در ای میلی به کارمندان شرکت نوشت: "برای اینکه خودم را از کانون توجه خارج کرده و بر سلامتم تمرکز کنم.... تصمیم گرفته ام تا پایان ماه ژوئن به مرخصیِ درمانی بروم."

"در این مدت به عنوان مدیر کل، قصد دارم در تصمیم های عمده استراتژیک دخیل باشم. هیات مدیران کاملا از این برنامه حمایت می کند."

آقای جابز در در بیانیه هفته پیش گفته بود که پزشکان تصور می کنند علت کاهش وزن او را یافته اند: "عدم توازن هورمونی که بدنم را از پروتئین هایی که برای حفظ سلامتی لازم دارد محروم کرده است."

گرِگ وود خبرنگار بی بی سی در نیویورک می گوید ارزش سهام اپل بلافاصله پس از انتشار این خبر افت کرد که نشان می دهد سرنوشت این شرکت تا چه اندازه به شخصی گره خورده است که در خلق آن نقش داشت.

آقای جابز از بنیانگذاران اپل در سال 1976 بود اما در سال 1985 آن را ترک کرد.

وی در سال 1997 به اپل بازگشت و در سال 2000 بار دیگر مدیریت تمام وقت آن را به عهده گرفت.

مطالب مرتبط