محرابیان: فرانسوی ها را از بازار ایران بیرون می کنیم

پژو 405
Image caption برخی از خودروهای پژو 405 به دلایل نقص فنی، در شهرهای مختلف ایران دچار آتش سوزی شده است

در حالی که ایران قراردادهایی با شرکت های پژو و رنو فرانسه دارد، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع این کشور، گفته است که در صورت نیاز، فرانسوی ها را از بازار ایران بیرون می کنیم.

به گفته آقای محرابیان، در صورتی که نیاز باشد، خیلی سریع بازار خودروهای کشور را از دست علامت های تجاری خارجی مانند شرکت های فرانسوی خارج می کنیم.

شرکت های ایران خودرو و سایپا دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران هستند که تحت مدیریت دولت اداره می شوند و قسمت اعظم این شرکتها در اختیار دولت است.

عمده تولیدات شرکت ایران خودرو که بزرگترین شرکت تولید خودروی ایران به حساب می آید، محصولات پژو فرانسه است.

علاوه بر این نیز دو شرکت ایران خودرو و ساپیا در یک همکاری مشترک، با رنو - نیسان فرانسه، خودرو ال 90 را تولید می کند که در ایران به نام "تندر" به بازار عرضه شده است.

تولید این خودرو با مشکلاتی مواجه بوده و برخلاف پیش بینی ها، تولید این خودرو بسیار محدود است. در حالی که بر اساس قرارداد پیش بینی می شد تولید این خودرو در فاصله کوتاهی به 300هزار دستگاه در سال برسد و ایران امیدوار بود که بخشی از تولیدات را به خارج صادر کند.

به گفته وزیر صنایع ایران، با توجه به قراردادهایی که در گذشته با شرکت های خودروسازی فرانسوی امضا شده است، برخی خودروها با علامت تجاری این شرکت ها تولید می شوند ولی هر زمان نیاز باشد این آمادگی وجود دارد، که بازار خودرو را از دست علامت های تجاری این کشور خارج کنیم.

شرکت ایران خودرو بیشتر از پانصد و پنجاه هزار خودرو در سال تولید می کند و به جز خودروی "سمند" که برند (نشان) ایرانی دارد، بقیه خودروهای تولیدی این شرکت، با نشان شرکت پژو تولید می شود.

آتش سوزی در پژو 405

در سه سال اخیر تعدادی از خودروهای پژو ۴۰۵ تولید ایران خودرو، در شهرهای مختلف دچار آتش سوزی شد و این آتش سوزی ها انتقادهایی را برانگیخت.

شرکت ایران خودرو نیز سه سال پیش در یک اقدام بی سابقه هفتاد هزار دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ را به علت نقص فنی جمع آوری و اعلام کرد که ایراد فنی این خودرو را پیدا کرده و با جمع آوری تولیدات، ایراد آنها را بر طرف می کند.

بر اساس اطلاعیه ای که شرکت ایران خودرو همان زمان صادر کرده بود، علت آتش سوزی به یکی از قطعه های جانبی موتور پژو ۴۰۵ برمی گشت که از سوی شرکت های ژاپنی تامین می شد و شرکت ایران خودرو نمی توانست در مراحل تولید و کنترل کیفیت ایراد آن را تشخیص دهد.

این شرکت همان موقع به مشتریان خود اطمینان داد که با کاهش تولید و استفاده از قطعات بی نقص و استاندارد جلوی تکرار این مشکل را گرفته است.

Image caption به گفته آقای محرابیان، شرکت پژو بابت آتش سوزی پژو 405 به شرکت ایران خودرو خسارت پرداخته است

اما اکنون وزیر صنایع و معادن می گوید: "تئوری ما این بود که مقصر شرکت پژو فرانسه است زیرا این خودرو در ایران با امتیاز این شرکت تولید می شود و بر همین اساس نیز شکایت مفصلی از شرکت پژو مطرح و این شرکت هم خیلی سریع اقدام به پرداخت خسارتی به شرکت ایران خودرو کرده است."

آقای محرابیان در باره مبلغ خسارت پرداخت شده از سوی شرکت پژو توضیحی نداده اما گفته است "پرونده آتش سوزی پژو ۴۰۵ همچنان مفتوح است و در صورتی که نیاز باشد، با شدت بیشتری پرونده را پبگیری می کنیم."

خودروی پژو ۴۰۵ یکی از مدلهای قدیمی شرکت پژو است که تولید آن هنوز در ایران ادامه دارد و چند سال پیش نیز سازمان محیط زیست در باره میزان بالای آلایندگی این خودرو انتقاداتی را مطرح کرده بود. بازار خودروی ایران در اختیار شرکت های فرانسوی، کره ای و ژاپنی است و دو شرکت بزرگ خودروساز ایرانی عمدتا تولیدات این شرکت ها را مونتاژ می کنند.

حدود دو سال پیش نیز روابط دو شرکت ایران خودرو با شریک اصلی تجاری آن یعنی شرکت فرانسوی پژو، دچار مشکلاتی شده بود و شرکت ایران خودرو گفته بود که احتمال دارد در روابط خود با شرکت پژو تجدید نظر کند.

این مشکلات زمانی آغاز شد که ایران با تولید خودروی سمند سعی داشت آن را در بازارهای دیگر عرضه کند.

آنطور که مسئولان شرکت ایران خودرو اعلام کرده بودند شرکت پژو حضور شرکت ایران خودرو را در بازارهای صادراتی مغایر با منافع خودش می دانست.

با بروز این مشکلات شرکت ایران خودرو اعلام کرده بود که در خصوص حضور در بازارهای بین المللی کوتاه نخواهد آمد و در صورت ادامه مشکلات، در همکاری های خود با پژو تجدید نظر خواهد کرد.

مطالب مرتبط