17:13 گرينويچ - جمعه 30 ژانويه 2009 - 11 بهمن 1387

اعتراض کارگران بریتانیایی به استفاده از کارگران خارجی

اعتصاب کارگران یک پالایشگاه عمده نفت در شرق انگلستان در اعتراض به استفاده از کارگران ساختمانی خارجی، گسترش یافته و به چهار مجتمع بزرگ صنعتی دیگر در بریتانیا رسیده است.

تظاهرات در بریتانیا

تظاهرات به چندین شهر بریتانیا کشیده شده است

حدود یک هزار کارگر برای سومین روز در خارج پالایشگاه نفت لیندسی، در شمال لینکلنشایر، که سومین پالایشگاه بزرگ بریتانیاست دست به تظاهرات زدند.

اعتراض کارگران اعطای یک قرارداد دویست میلیون دلاری برای ساختن کارخانه ای در این پالایشگاه به یک شرکت ایتالیایی است که نیروی کار خود را با کارگران ایتالیایی و پرتغالی تامین می کند.

در حال حاضر حدود یک صد نفر از این کارگران در پالایشگاه لیندسی سرگرم کارند و صدها کارگر دیگر خارجی نیز به زودی به آنان ملحق خواهند شد.

امروز جمعه 30 ژانویه، هزاران کارگر در مجتمع های صنعتی در اسکاتلند، ویلز و شمال شرق انگلستان نیز دست به تظاهرات زدند و بر سر کار خود حاضر نشدند.

سخنگوی گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا گفته است در طی چند روز آینده دولت با صاحبان صنایع ساختمانی گفتگو خواهد کرد تا مطمئن شود آنان حد اکثر تلاش را برای حمایت از اقتصاد بریتانیا به عمل می آورند.

این سخنگو افزود قراردادهای پالایشگاه لیندسی، مدتی قبل و هنگامی داده شده بود که بریتانیا با کمبود نیروی کار در بخش ساختمانی روبرو بود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.