12:35 گرينويچ - شنبه 31 ژانويه 2009 - 12 بهمن 1387

کمک 17 میلیارد دلاری ژاپن به کشورهای آسیایی

تارو آسو

تارو آسو گفت ژاپن برای مبارزه با افت اقتصادی به کشورهای آسیایی کمک می کند

تارو آسو، نخست وزیر ژاپن می گوید این کشور می خواهد 17 میلیارد دلار دیگر به عنوان کمک های توسعه در اختیار کشورهای آسیایی که می خواهند اقتصاد خود را متحول و فعال کنند، قرار دهد.

آقای آسو که در اجلاس مجمع جهانی اقتصادی در داووس در سوئیس صحبت می کرد گفت هدف از تامین سرمایه برای طرح های زیر بنایی این است که به رشد منطقه ای در زمان افت اقتصادی کمک شود.

نخست وزیر ژاپن همچنین به تلاش های کشورش برای افزایش تقاضای داخلی اشاره کرد و از سایر کشورها خواست که تدابیر مشابهی اتخاذ کنند.

دولت ژاپن اخیرا با پرداخت مجموعه کمک هایی به ارزش 50 میلیارد دلار برای جلوگیری از رکود اقتصادی کشور موافقت کرد و صندوقی برای خرید سهام شرکت هایی که دچار مشکلات مالی هستند، تاسیس کرد.

هفته گذشته ژاپن که دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود، شاهد خبرهای نومیدکننده ای بود.

تعداد زیادی از کارمندان شماری از بزرگترین شرکت های ژاپنی بیکار شدند و آمار رسمی نشان دهنده کاهش تولیدات صنعتی کارخانه های این کشور بود.

شرکت گوردون براون در اجلاس داووس

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا که او هم مانند نخست وزیر ژاپن در اجلاس داووس حضور دارد، در یک جلسه پرسش و پاسخ در اجلاس داووس، گفت شکست نظام مالی جهانی نشان می دهد که در نهادهای مالی جهانی باید تغییرات کاملی داده شود.

آقای براون گفت صندوق بین المللی پول و بانک جهانی که پس از جنگ جهانی دوم تاسیس شدند، با وضعیت کنونی هماهنگی ندارند و باید اصلاحاتی در این نهادها صورت گیرد و اهداف آن تغییر یابد.

گوردون براون گفت به عنوان نمونه به عقیده او صندوق بین المللی پول به جای این که پس از بحران های مالی وارد عمل شود، باید وظیفه اش جلوگیری از بروز بحران باشد.

نخست وزیر بریتانیا افزود این موضوع نیز روشن است که شرکت هایی که فعالیت های برون مرزی دارند باید مشمول مقررات بین المللی قرار گیرند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.