سهمیه بنزین کاهش می یابد

پمپ بنزین
Image caption قیمت بنزین سهمیه ای سال آینده لیتری 100 تومان و قیمت بنزین آزاد لیتری 400 تومان خواهد بود

نمایندگان مجلس ایران تصویب کرده اند که قیمت بنزین سهمیه بندی همچنان لیتری ۱۰۰ تومان باشد و بنزین وارداتی به قیمت تمام شده در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.

بنابر این مصوبه، میزان سهمیه خودروها کاهش خواهد یافت. در حال حاضر سهمیه خودروهای شخصی ماهانه ۱۲۰ لیتر است و گفته می شود که سهمیه بنزین به ماهانه ۸۰ لیتر در ماه کاهش خواهد یافت.

قیمت گازوئیل نیز همچنان لیتری ۱۶۵ ریال (شانزده و نیم تومان) خواهد بود و گازوئیل فقط با کارت هوشمند عرضه خواهد شد.

با آنکه قرار است گازوئیل در سال آینده به قیمت سال جاری عرضه شود اما بخشی از گازوئیل مصرفی از خارج وارد می شود و با این مصوبه سرنوشت گازوئیل وارداتی مشخص نیست. چون دولت نمی تواند پولی بابت واردات بپردازد و در عین حال حق گران کردن گازوئیل را نیز ندارد.

تولید بنزین در ایران روزانه حدود ۴۵ میلیون لیتر است و با مصوبه مجلس، بنزین تولید داخل به قیمت دولتی هر لیتر ۱۰۰ تومان عرضه می شود و بنزین وارداتی که روزانه ۲۳ میلیون لیتر است به صورت آزاد فروخته خواهد شد.

بنزین آزاد در حال حاضر هر لیتر ۴۰۰ تومان است و اگر قیمت نفت در بازارهای جهانی در همین سطح باقی بماند، قیمت بنزین وارداتی حدود ۴۰۰ تومان خواهد بود. اگر قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش پیدا کند، قیمت بنزین وارداتی نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

بنابر بر مصوبه مجلس، دولت باید در سال آینده به گونه ای عمل کند که نیازی به پرداخت یارانه برای واردات بنزین نباشد و استفاده از هر محل و منابع بودجه کل کشور برای پرداخت یارانه واردات ممنوع است.

در حال حاضر روزانه حدود دو میلیون لیتر بنزین آزاد توسط خودروهای شخصی مصرف می شود اما با این مصوبه مصرف بنزین آزاد ده برابر خواهد شد.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که مجلس طرح حذف یارانه مواد سوختی را از لایحه بودجه حذف کرد که بر اساس آن قرار بود که قیمت مواد سوختی چندین برابر شود.

پیش بینی شده بود که قیمت هر لیتر بنزین تولید داخلی و وارداتی به حدود ۴۰۰ تومان و قیمت گازوئیل حداقل به ۱۰۰ تومان برسد.

هزینه بنزین وارداتی

Image caption دولت اجازه ندارد در سال آینده بابت واردات بنزین بودجه ای اختصاص دهد و هزینه بنزین وارداتی از مصرف کنندگان گرفته می شود

تاکنون دولت هر ساله مبالغ زیادی را صرف واردات بنزین می کرد ولی با قانون بودجه سال آینده، دولت باید هزینه بنزین وارداتی را از مصرف کنندگان بگیرد.

در سال جاری پیش بینی شده بود که دولت سه میلیارد و ۳۰۰ دلار برای واردات بنزین و گازوئیل هزینه کند اما این بودجه در اوایل تابستان تمام شد و دولت تاکنون از درآمدهای شرکت ملی نفت ایران برای واردات بنزین هزینه کرده است.

این در حالی است که نمایندگان مجلس این کار دولت را خلاف قانون می دانند و معتقدند که دولت باید برای تامین بودجه واردات بنزین، از مجلس اجازه می گرفت.

اواخر بهمن ماه امسال نمایندگان مجلس در واکنش به واردات بدون مجوز بنزین از سوی دولت، غلامحسین نوذری وزیر نفت را به مجلس فرا خواندند تا در باره آنچه آنها "یک قانون شکنی بزرگ" توصیف می کردند، توضیح دهد.

حمید رضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی مجلس در صحن علنی مجلس خطاب به غلامحسین نوذری وزیر نفت که در مجلس حضور داشت گفت: "این یک انتقاد ساده نیست صحبت از یک قانون شکنی بزرگ است که در کشور اتفاق افتاده است و ما نمی توانیم شاهد چنین اتفاقاتی در کشور باشیم."

آمار دقیق بودجه ای که برای واردات بنزین هزینه شده مشخص نیست اما برخی گزارشها نشان می دهد که غیر از بودجه مصوب سالانه، دولت دستکم تا پایان سال برای واردات بنزین و گازوئیل حدود پنج میلیارد دلار دیگر هزینه خواهد کرد.

در سال گذشته نیز برای واردات بنزین دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بودجه اختصاص یافته بود اما با تمام شدن این بودجه، دولت دو میلیارد دلار دیگر نیز بدون کسب مجوز مجلس، به این کار اختصاص داد.

اقدام سال گذشته وزارت نفت با واکنش تند نمایندگان مجلس مواجه شد که تاکید داشتند دولت برای تامین بودجه باید از مجلس مجوز می گرفت. اواخر اردیبهشت ماه امسال وزیر نفت به مجلس فراخوانده شد تا در باره اختصاص دو میلیارد دلار برای واردات بنزین، خارج از لایحه بودجه به نمایندگان توضیح دهد.

آقای نوذری در پاسخ به نمایندگان گفت که وزارت نفت به دستور رئیس جمهور قانون بودجه را نادیده گرفته و سال گذشته دو میلیارد دلار بیشتر از مجوز قانونی بنزین وارد کرده است.

ایران به عنوان دومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک، به طور متوسط یک سوم از نیاز مصرفی بنزین خود را از خارج وارد می کند.

این کشور روزانه به طور متوسط حدود ۶۸ میلیون لیتر بنزین مصرف می کند که حدود۴۵ میلیون لیتر آن در داخل تولید می شود و بقیه از خارج وارد می شود.

مصرف گازوئیل در ایران به طور متوسط ۹۲ میلیون لیتر است که بخش عمده ای از آن در داخل تولید می شود اما با توجه به رشد مصرف، برخی برآوردها نشان می دهد واردات گازوئیل این کشور تا یک سال دیگر به ۱۶ ‬میلیون لیتر برسد.