12:26 گرينويچ - 08 فوريه 2009 - 20 بهمن 1387

بوگاتی قدیمی بیش از سه میلیون یورو فروخته شد

یک اتومبیل بوگاتی قدیمی که مدت نیم قرن در حال خاک خوردن در گاراژی در منطقه تاینساید، در شمال انگلستان، بوده است در یک حراجی در پاریس، پایتخت فرانسه فروخته شد.

مرکز حراج بونامز در کاتالوگ خود کالای شماره 17403 را یک "نماد خودروسازی" که موتورش نیم قرن است روشن نشده، توصیف کرده بود.

اقوام دکتر هارولد کار، بوگاتی ساخت سال 1937، مدل 57-اس آتالانتا را در گاراژ منزل او در شهر نیوکاسل پیدا کردند. اقوام دکتر کار، او را فردی گوشه گیر توصیف کرده اند.

اولین مالک این اتومبیل "ارل هو" - نخستین رئیس کلوب "رانندگان مسابقات اتومبیل رانی بریتانیا" - بوده است. از این مدل بوگاتی فقط هفده عدد ساخته شده است.

"اتومبیل فوق العاده"

مرکز حراج بونامز برای ترغیب کردن خریداران به خریدن این خودرو در کاتالوگ خود آورده بود: "افتخار روشن کردن موتور "اس 26" این اتومبیل و شنیدن صدای آن که شبیه موتورهای توربینی است نصیب مالک جدید آن خواهد شد. ارل هو هنگام خریدن این بوگاتی از نمایشگاه اتومبیل سورل در سال 1937، از شنیدن صدای موتور آن به وجد آمده بود."

این اتومبیل مدت نیم قرن خاک می خورده است

در ادامه این توضیحات آمده: "یک بار دیگر بوگاتی 57502، اتومبیلی به واقع فوق العاده با مدارک بی عیب و نقص، در صحنه جهانی ظاهر می شود."

ارل هو این اتومبیل دو سرنشینه آتالانتا را پس از تکمیل ساخت در سال 1937 تحویل گرفت و مدت هشت سال مالکیت آن را در دست داشت.

ارل هو بعد آن را فروخت. این اتومبیل یکی دو دست چرخید تا سرانجام دکتر کار آن را در سال 1955 از لرد ریدلی، یکی از اشراف منطقه نورت آمبرلند خرید.

دکتر کار از این اتومبیل تا سال 1960 استفاده کرد اما بعد از آن تا پس از مرگ در سال 2007 در گاراژ منزلش پارک شده بود.

این اتومبیل فقط 26 هزار و دویست و هشتاد و چهار مایل مسافت را طی کرده است و در حراجی بونامز با قیمت سه میلیون و چهار صد و هفده هزار و پانصد یورو به فروش رسید.

بوگاتی 57-اس مورد علاقه زیاد کلکسیونرهاست و گفته می شود که دست کم چهار نمونه آن در موزه ملی اتومبیل مال هاوس فرانسه نگهداری می شود. باقی هفده اتومبیلی که ساخته شده است در مالکیت خصوصی قرار دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.