پلیس آمریکا میلیاردر ناپدید شده را یافت

Image caption آقای استنفورد در جهان ورزش نیز به دلیل ایجاد جام کریکت 20/20 شهرت یافت

پلیس آمریکا اعلام کرد سر آلن استنفورد سرمایه دار سرشناس اهل تکزاس را یافته و رسما اتهام های مربوط به یک کلاهبرداری عمده را به او ارجاع داده است.

آقای استنفورد که کنترل موسسه "گروه مالی استنفورد" را در اختیار دارد روز سه شنبه 17 فوریه و پس از آنکه اتهام کلاهبرداری به مبلغ هشت میلیارد دلار علیه او مطرح شد ناپدید گردید اما ماموران FBI، اداره تحقیقات فدرال آمریکا او را در اتومبیلی در ایالت ویرجینیا یافتند.

بر اساس گزارش ها آقای استنفورد دستگیر نشد اما شکایت رسمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا به او تحویل گردید.

دارایی های این میلیاردر مسدود شده و اداره تحقیقات فدرال آمریکا به او دستور داده است که از آمریکا خارج نشود.

آقای استنفورد که از شخصیت های شناخته شده در عرصه ورزش کریکت محسوب می شود متهم است سرمایه گذاران را با وعده های غیرمحتمل و بی اساس فریب داده است.

تلاش به نمایندگی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تحویل دادن شکایت رسمی این سازمان با این هدف انجام گرفت که گذرنامه این میلیاردر ضبط شود و او در جریان اقدامات حقوقی آغاز شده قرار گیرد.

Image caption شعبه های بانک استنفورد در ونزوئلا تعطیل شدند

در سراسر آمریکای لاتین و منطقه کارائیب دولت کشورهای مختلف نیز گام هایی را برای حمایت از افرادی که پول خود را در بانک ها و موسسات مالی "گروه استنفورد" پس انداز یا سرمایه گذاری کرده بودند برداشته اند.

نهاد ناظر بر گردش اوراق بهادار در کشور پرو کلیه عملیات "گروه مالی استنفورد" در این کشور را به مدت 30 روز به حال تعلیق درآورده است و ونزوئلا اعلام کرد کنترل شعبه بانک استنفورد در این کشور را در دست خواهد گرفت.

پاناما، اکوادور و آنتیگوا نیز پس از مطرح شدن ادعاها علیه آلن استنفورد اقدام هایی انجام داده اند.

در شرایطی که مشتریان نگران بانک های استنفورد مقابل در شعبه های آن در سرتاسر آمریکای لاتین و منطقه کارائیب برای پس گرفتن دارایی های خود صف کشیده اند، مسئولان امور مالی در این کشورها امیدوارند بتوانند از شدت نگرانی ها بکاهند.

مطالب مرتبط