قول وزیر دارایی بریتانیا برای کنترل پاداش های بانکی

براون و دارلینگ
Image caption آلیستر دارلینگ گفت گوردون براون نقش مهمی در مهار بحران اقتصادی داشته

آلیستر دارلینگ، وزیر دارایی بریتانیا در اجلاس سالانه حزب کارگر قول وضع قوانینی را برای کنترل پاداش های کلان بانکی و نیز جلوگیری از فرارهای مالیاتی داد.

آقای دارلینگ گفت قوانین جدید به فرهنگ بی قیدی و حرص و طمعی که اقتصاد جهانی و زندگی میلیون ها نفر را به خطر انداخت پایان خواهد داد.

وی گفت دولت در ظرف چند هفته آینده این قوانین را که بر اساس آن پرداخت پاداش ها خود به خود نبوده بلکه به عملکرد کارمندان بانک ها در دراز مدت بستگی خواهد داشت، تدوین خواهد کرد.

وزیر دارایی بریتانیا گفت گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا با تشویق سرمایه گذاری از این که افت اقتصادی به رکود فاحش اقتصادی منجر شود جلوگیری کرده است و رهبری گوردون براون، به پایان یک بحران اقتصادی بی سابقه جهانی کمک کرده است.

آقای دارلینگ افزود اگر حمایت از اقتصاد ادامه یابد، بریتانیا در آغاز سال آینده میلادی شاهد بهبود وضعیت اقتصادی خواهد بود.

وزیر دارایی بریتانیا در اشاره به سیاست های حزب مخالف محافظه کار گفت آنها در هر آزمایشی در زمینه اقتصاد در دو سال گذشته ناموفق بوده اند و تعقیب سیاست کاهش هزینه ها توسط این حزب اشتباه، دور از منطق و خطرناک است.

نومی گریملی، گزارشگر بی بی سی می گوید حزب کارگر نگران ادامه خشم عمومی علیه بانکداران است و آلیستر دارلینگ می داند که لفاظی های شدید اللحن تر در این مورد همواره مورد استقبال مردم قرار می گیرد ولی از آنجا که این قوانین تا سال آینده به اجرا در نخواهد آمد، وزیر دارایی بریتانیا از بانکداران خواسته که کریسمس امسال به طور داوطلبانه و متهورانه از پاداش های خود صرف نظر کنند.

خبرنگار بی بی سی می افزاید با توجه این که، این آخرین کنفرانس حزبی قبل از انتخابات عمومی آینده است، حزب کارگر مصمم است به هر وسیله ای و تا آخرین نفس حزب محافظه کار را تضعیف کند.

مطالب مرتبط