سرنوشت مبهم "تندر نود"؛ خودروی ایرانی _فرانسوی

خودروی تندر نود
Image caption تولید تندر نود که با مشارکت رنو فرانسه در ایران تولید می شود با مشکلاتی مواجه است

دو سال بعد از شروع تولید خودروی "تندر نود" با همکاری شرکت رنو - نیسان فرانسه در ایران، شرکت ایران خودرو تولید این خودرو را متوقف کرده است.

شرکت ایران خودرو علت اصلی توقف تولید این خودرو را کمبود قطعه اعلام کرده اما برخی گزارشها نشان می دهد که بدهی سنگین ایران خودرو به شرکت رنو پارس و پائین بودن قیمت آن علت توقف تولید است.

قرارداد تولید خودروی "تندر نود" که ابتدا ال ۹۰ خوانده می شد شش سال پیش در دولت محمد خاتمی با شرکت رنو - نیسان امضا شد ولی بعد از ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اصلاحاتی در این قرارداد صورت گرفت.

دو طرف شرکتی مشترک به نام شرکت رنو پارس تاسیس کردند که ۵۱ درصد سهام آن متعلق به رنو و ۴۹ درصد بقیه به دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران، یعنی ایران خودرو و ساپیا واگذار شد.

در قرارداد پیش بینی شده بود که شرکت رنو - نیسان یک میلیارد یورو در بخش قطعه سازی سرمایه گذاری کند و این خورو به عنوان جایگزین پیکان با قیمت هایی در حد قیمت پیکان در هر دو شرکت خودرو سازی تولید شود.

اجرای این قرارداد که بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ چهل ساله صنعت خودرو در ایران به حساب می آمد، بسیار کند پیش رفت ولی سرانجام دو سال پیش اولین سری از خودروهای تولیدی "تندر نود" وارد بازار شد.

مشکلات تولید

Image caption بدهی های ایران خودرو بیشتر از شش میلیارد دلار است

تولید این خودرو با فراز و فرودهای زیادی همراه بود و از چند ماه پیش مشکلات تولید خودروی تندر ۹۰ وارد مرحله تازه ای شد.

شرکت ایران خودرو به عنوان یکی از شرکت های تولید کننده این خودرو با بدهی سنگینی مواجه شد و در سال مالی گذشته برای اولین بار این شرکت بیشتر از ۱۲۳ میلیارد تومان (۱۲۳ میلیون دلار) زیان داشت. بدهی این شرکت نیز بیشتر از شش هزار میلیارد تومان (شش میلیارد دلار) اعلام شده است و حتی برخی منابع میزان این بدهی را تا ده میلیارد دلار نیز برآورد کرده اند.

از طرف دیگر همین شرکت حدود ۶۷ میلیارد تومان به شرکت رنو پارس بابت گرفتن قطعات خودروی "تندر نود"بدهکار است. این مشکل فقط منحصر به ایران خودرو نیست. شرکت پارس خوردو به نمایندگی از شرکت ساپیا دیگر شرکت تولید کننده "تندر نود"نیز ۲۲میلیارد تومان به شرکت رنو پارس بدهکار است.

همین مشکل باعث شده تا شرکت رنو پارس برای تامین قطعات این خودرو با مشکل مواجه شود و به نظر می رسد بخش عمده ای این فشارها به بخش قطعه سازی ایران منتقل شده است که در چند سال اخیر سرمایه گذاری گسترده ای برای تامین قطعات خودروها انجام داده است.

در پی بروز اختلاف مالی بین شرکت های خودرو ساز و شرکت رنو پارس میشل کریل مدیر عامل فرانسوی این شرکت گفته است:" قرارداد مربوط به "تندر نود"قرارداد خوبی بود و همه راضی بودند، اما در عین حال این وضعیت را پیش بینی نکرده بودیم که به خودروسازان ایرانی قطعه بدهیم اما آنها پولی به ما پرداخت نکنند."

به گفته آقای کریل، قرار بود که بعد از تحویل قطعه به خودروسازان ایرانی، آنها حداکثر ظرف ده روز پول قطعات را بدهند اما متاسفانه بعد از هفتاد روز آنها هنوز به تعهدات خود عمل نکرده اند."

کارشناسان معتقدند همکاری با شرکت رنو - نیسان و تشکیل شرکت رنو پارس باعث شد تا از طریق این شرکت فرانسوی دانش فنی تولید قطعه به داخل ایران منتقل شود و قطعات تولیدی تندر در داخل ایران در بین خودروهای ساخت داخل حرف اول را می زند.

در کنار این مشکل، شرکت های تولید کننده "تندر نود"معتقدند که قیمت فعلی این خودرو پائین است و تولید آن به صرفه نیست اما وزارت صنایع و معادن حاضر به افزایش قیمت این خودرو نیست. خودروسازان می گویند هم اکنون این خودرو در بازار با قیمت هایی بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان به فروش می رسد که دو تا سه میلیون تومان از قیمت عرضه شده از سوی این شرکتها بالاتر است.

توجیه اقتصادی

Image caption شرکت رنو پارس که قطعات تندر نود را تولید می کند از شرکتهای خودروسازی 90 میلیارد تومان طلبکار است

به دلیل بروز این مشکلات، پیشنهاداتی نیز برای تمرکز تولید این خودرو در یک شرکت خودروسازی مطرح شد تا این خودرو فقط در یک شرکت تولید شود.

با آنکه ظرفیت تولید سالانه این خودرو در این دو شرکت بیشتر از ۳۰۰ هزار دستگاه در سال پیش بینی شده بود اما تولید این خودرو بسیار پائین بود به طوری که به عقیده برخی کارشناسان تیراژ پائین تولید و به صرفه نبودن آن یکی از دلایل توقف تولید این خودرو در در شرکت ایران خودرو است.

بنابر گزارشها، تولید این خودرو هیچگاه از ۳۰ هزار دستگاه در سال بیشتر نشده است و همین تیراژ پائین تولید یکی از عمده ترین دلایل سوده نبودن این خودرو است.

بنابر آخرین آمار منتشر شده شرکت ایران خودرو در پنج ماه اول امسال باید نزدیک به ۱۵ هزار دستگاه "تندر نود" تولید می کرد اما تنها دو هزار و ۵۰۰ دستگاه از این خودرو تولید کرده و شرکت پارس خودرو نیز باید ۱۷ هزار دستگاه از این خودرو تولید می کرد که در طول این پنج ماه تنها پنج هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو تولید کرده است.

این در حالی است که در پنج ماه سال گذشته تولید این خورو در مقایسه با تولید امسال بیشتر از دو برابر بوده است.

همزمان با توقف این تولید "تندر نود"در ایران خودرو گزارش شده است این شرکت به کسانی که "تندر نود"پیش خرید کرده اند، پیشنهاد داده تا به جای این خودرو پژو ۲۰۶ بخرند.

با آنکه شرکت ایران خودرو تولید "تندر نود"را متوقف کرده اما برخی گزارشها از توافق تازه ای این شرکت با شرکت پژو برای تولید پژوی ۲۰۷ حکایت دارد.

البته همکاری ایران خودرو با شرکت پژو به سالها قبل بر می گردد و عمده ترین محصولات شرکت ایران خودرو محصولات شرکت پژو است.

مطالب مرتبط