آمریکا پاداش مدیران شرکت‌های کمک گرفته را محدود می‌کند

Image caption ّاراک اوباما صراحتا نارضایتی خود از پرداخت پاداش به مدیران شرکت های کمک گرفته از دولت را اعلام کرده بود

حقوق مدیران آن دسته از شرکت های آمریکایی که در اوج بحران مالی جهانی میلیاردها دلار کمک دولت آمریکا را دریافت کردند کاهش خواهد یافت.

بر اساس طرحی که توسط نهاد برنامه کمک رسانه به دارایی های مشکل دار تنظیم شده، قرار است هفت شرکتی که اکثر کمک خزانه داری آمریکا به انها تعلق گرفت مجبور خواهند شد حقوق 25 نفری که در این شرکت ها بیش از دیگران درآمد دارند را تا 90 درصد کاهش دهند.

بر اساس این طرح کل رقم پرداختی به 125 نفری که در هر شرکت بالاترین حقوق را دریافت می کنند به نصف کاهش خواهد یافت.

جزئیات این طرح زودتر از موعد توسط الیزابت وارن که ریاست کمیته نظارت بر نحوه صرف کمک های دولتی را برعهده دارد تایید شد.

انتظار می رود دولت آمریکا در چند روز آینده خبر کاهش حقوق مدیران ارشد این شرکت ها را اعلام کند.

همچنین بر اساس این طرح، برای همسو ساختن منافع شخصی مدیران شرکت ها با سلامت مالی این شرکت ها در طولانی مدت، نحوه پرداخت به مدیران این شرکت ها نیز تغییر خواهد کرد و برخی از این مدیران بخشی از حقوق خود را به شکل سهام دریافت می کنند که تا چند سال امکان فروش آن وجود ندارد.

مدیران برای استفاده از مواردی همچون اتومبیل شرکت یا عضویت در باشگاه های ورزشی و غیر ورزشی که مجموع هزینه های آن بیش از 25 هزار دلار باشد مجبور به اخذ اجازه از کارفرما خواهند بود.

خانم وارن در گفتگویی با برنامه Early Show در شبکه CBS گفت کسانی که هدف اجرای این طرح قرار گرفته اند باید مسئولیت قبول کنند: "آقایان، باید درک کنید که نمی توانید مانند سال 2007 ریخت و پاش کنید. اگر پول مالیات دهندگان را می گیرید، قواعد بازی هم تغییر می کند."

پرداخت پاداش های عمده توسط شرکت هایی که با کمک دولت از ورشکستگی نجات یافتند، باعث بروز خشم و نارضایتی گسترده در آمریکا شد.

هفت شرکتی که در این طرح هدف قرار می گیرند عبارتند از: بانک آمریکا، گروه بین المللی آمریکا (AIG)، سیتی گروپ، جنرال موتورز، GMAC، کرایسلر و کرایسلر فایننشال.

برخی از شرکت هایی که از کمک مالی دولت برخوردار شده بودند، مانند گروه گلدمن سکس و جی پی مورگان قرض خود به دولت را پرداخته اند.

آقای اوباما نظر صریح خود علیه پرداخت پاداش را اعلام کرده است و در اوایل سال جاری برملا شدن رقم 165 میلیون دلاری پاداش های پرداخت شده به مدیران AIG باعث "عصبانیت" آقای اوباما شد.

حقوق های و مزایای بیش از اندازه از عوامل بروز بحران مالی قلمداد شده است و بانک داران متهم شدند که چنین مشوق های بالقوه ای باعث ریسک پذیری بیش از اندازه آنها شده است.

رهبران 20 کشور صنعتی جهان نیز هر چند در اجلاس اخیر خود به طرحی مشخص برای تعیین سقف پرداخت به مدیران نشدند، اما خواستند که رابطه ای میان پرداخت ها و عملکرد طولانی مدت شرکتهای تحت نظر مدیران ایجاد شود.

مطالب مرتبط