پارک والت دیسنی در چین افتتاح می شود

Image caption دیسنی در سرزمین اصلی چین پنج هزار محل فروش کالا دارد

دولت چین طرح ساخت پارک تفریحی شرکت آمریکایی والت دیسنی را تائید کرده است.

اجرای این طرح، که اولین سرمایه گذاری از این دست در سرزمین اصلی چین است، در استان شانگهای، یکی از شهرهای مهم چین، صورت خواهد گرفت.

شرکت والت دیسنی، که چهار سال پیش در هنک کنگ پارک تفریحی افتتاح کرد، امیدوار است دیسنی لند شانگهای را تا سال 2014 راه اندازی کند.

گزارشگر بی بی سی در شانگهای می گوید دیسنی بیش از یک دهه است که برای ساخت پارکی در چین در تلاش بوده است و اکنون بزرگترین مانع بر سر راهش برداشته شده است.

مقام های دیسنی بزودی با دولت محلی شانگهای ملاقات می کنند تا جزئیات توافق بر سر اجرای این طرح را نهایی کنند.

انتظار می رود هزینه ساخت پارک تفریحی دیسنی در شانگهای به سه میلیارد و ششصد میلیون دلار برسد.

قرار است باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دو هفته دیگر اولین سفر رسمی خود به چین را انجام دهد.

رابرت آیگر، رئیس و مدیر اجرایی دیسنی گفت: "چین یکی از پویاترین، مهیج ترین و مهمترین کشورهای جهان است و تائید دولتش نقطه عطف مهمی برای شرکت والت دیسنی در سرزمین اصلی چین قلمداد می شود."

دیسنی در سراسر سرزمین اصلی چین پنج هزار محل عرضه کالا دارد و امیدوار است ساخت پارک تفریحی باعث شود فروش این شرکت در کشوری با یک میلیارد و سیصد میلیون جمعیت به طور چشمگیری افزایش دهد.

گفته شده است که ابعاد این پارک تفریحی بالغ بر 10 کیلومتر مربع خواهد بود.

شینهوا، خبرگزاری رسمی چین، گزارش کرده است که شرکت های دولتی بزرگ این کشور در سرمایه گذاری بزرگ دیسنی در سرزمین اصلی چین، مشارکت داشته باشند.

پارک دیسنی در شانگهای چهارمین پارک از این دست در خارج از آمریکا خواهد بود. پارک های دیگر در هنک کنگ، پاریس و توکیو قرار دارد.

مطالب مرتبط