میرکاظمی: چرا قانون واردات بنزین را اجرا نکردیم

میرکاظمی
Image caption دولت سعی دارد ثابت کند که جز عرضه بنزین وارداتی به قیمت دولتی راهی برای تامین بنزین مصرفی وجود نداشته است

مسعود میرکاظمی وزیر نفت ایران در حالی از فروش بنزین وارداتی به قیمت دولتی دفاع کرده که بر اساس قانون دولت موظف بوده تمام بنزین وارداتی را به قیمت آزاد بفروشد و از محل درآمدهای ناشی از واردات، بنزین وارد کند.

آقای میرکاظمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران سعی کرده اقدام "خلاف قانون" دولت در واردات بنزین را توجیه کند اما گفته که اگر دولت قانون بودجه را اجرا می کرد سهمیه هر خودرو به 25 لیتر در هر ماه و قیمت بنزین آزاد نیز به لیتری 800 تومان می رسید.

عمده دلیلی که از نظر وزیر نفت باعث شده تا دولت قانون بودجه را برای واردات بنزین نادیده بگیرد، افزایش هشت تا نه درصدی هزینه های دولت و تورمی است که این کار ایجاد می کرد.

مصرف روزانه بنزین در ایران حدود ۶۷ میلیون لیتر است و حدود یک سوم از آن از طریق واردات تامین می شود.

اعتراض نمایندگان مجلس به واردات غیرقانونی بنزین

سه ماه پیش پنج نماینده تهران با ارسال نامه ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران، نسبت به واردات غیرقانونی بنزین اعتراض کرده و از دولت خواستند تصمیماتش را با قانون سازگار کند.

احمد توکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس، حمید رضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی، علی مطهری، حسین نجابت و الیاس نادران از نمایندگان شاخص مجلس، واردات بنزین را نقض آشکار قانون بودجه از سوی دولت دانسته اند.

این گروه از نمایندگان تاکید کرده اند که دولت با تمکین از قانون "از هدر دادن منابع ملی به نفع رفاه دهک های ثروتمند و افزایش کسری بودجه بپرهیزد."

از نظر این نمایندگان، ادامه این "قانون شکنی" به "تضعیف قانون و مردم سالاری" منجر می شود و در پایان سال بودجه را با کسری بیشتری مواجه می کند.

بنابر قانون بودجه سال ۱۳۸۸، دولت موظف است تا بنزین تولید داخلی را به قیمت یکصد تومان و از طریق سهمیه بندی بفروش برساند و بقیه نیاز داخلی را از طریق واردات و با قیمت آزاد هر لیتر چهارصد تومان بفروشد.

در قانون بودجه تاکید شده که هیچ یارانه ای بابت بنزین وارداتی پرداخت نشود و دولت نیز حق ندارد که از هیچ محلی بابت واردات بنزین هزینه کند.

به گفته این نمایندگان، دولت در ابتدای سال تا اوایل شهریور یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بنزین وارد کرده و بخش عمده آن را به قیمت هر لیتر یکصد تومان فروخته است در حالی که این کار غیرقانونی بوده است.

با آنکه ایران روزانه بیشتر از ۲۰ میلیون لیتر بنزین وارد کرده اما به گفته نمایندگان مجلس کمتر از ۳ میلیون لیتر بنزین آزاد در روز فروخته شده است.

Image caption دولت تصمیم گرفته که سهمیه بنزین زمستان را از ماهانه 100 لیتر به 80 لیتر کاهش دهد

دولت آقای احمدی نژاد در سه سال گذشته قانون بودجه در بخش بنزین را نادیده گرفته است و هر بار نمایندگان مجلس نسبت به نادیده گرفتن قانون بودجه از سوی دولت در زمینه واردات بنزین اعتراض کرده اند.

نمایندگان مجلس در آن زمان معتقد بودند که دولت بیش از بودجه ای که برای واردات بنزین در بودجه سالانه پیش بینی شده، برای واردات بنزین هزینه کرده است.انتقاد نمایندگان در آن زمان این بود که دولت باید برای تامین بودجه از مجلس مجوز می گرفت.

سال گذشته غلامحسین نوذری وزیر نفت وقت به مجلس فراخوانده شد تا در باره اختصاص دو میلیارد دلار برای واردات بنزین، خارج از لایحه بودجه به نمایندگان توضیح دهد.

آقای نوذری در پاسخ به نمایندگان گفته بود که وزارت نفت به دستور رئیس جمهور قانون بودجه را نادیده گرفته و دو میلیارد دلار بیشتر از مجوز قانونی بنزین وارد کرده است.

کمبود بودجه واردات بنزین

بنابر گزارشها، وزارت نفت لایحه ای ۶.۵ میلیارد دلاری برای واردات بنزین و گازوئیل تهیه کرده و قرار است بعد از تصویب دولت به مجلس فرستاده شود.

آقای میرکاظمی تهیه متمم بودجه برای تامین بودجه واردات بنزین را تائید کرده و گفته که این متمم بودجه در آینده نزدیک (به مجلس) ارائه خواهد شد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که بر اساس قانون بودجه سالانه، اختصاص بودجه برای واردات بنزین ممنوع است اما بودجه سالانه دولت با کسری شدیدی روبه روست و برای تامین این کسری بودجه تنها راهی که وجود دارد استفاده از بودجه عمرانی است.

در سالهای اخیر رسم شده است که دولت در نیمه دوم سال وقتی بودجه کم می آورد با ارائه لوایح متمم از مجلس می خواهد که اجازه دهد تا بخشی از بودجه عمرانی را به بودجه جاری منتقل شود.

اکنون دولت منتظر است سرنوشت لایحه حذف یارانه ها که بنزین را نیز در بر می گیرد در مجلس به تصویب برسد. با تصویب این لایحه، یارانه انرژی و کالاهای اساسی در طول پنج سال حذف می شود و این مواد به قیمت های بین المللی و منطقه ای در کشور عرضه خواهد شد.

البته دولت بدون این قانون نیز با استناد به قانون توسعه حمل و نقل عمومی باید تا دو سال دیگر یارانه مواد سوختی نظیر بنزین را حذف کند و بنزین را به قیمت جهانی در اختیار مصرف کننده ایرانی قرار دهد.

این احتمال وجود دارد که با تصویب لایحه حذف یارانه ها قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای از یکصد تومان فعلی دستکم به دو برابر افزایش پیدا کند ولی بنزین آزاد کمتر از پانصد تومان نخواهد بود.