'با لباس خواب وارد فروشگاه ما نشوید'

Image caption سوپرمارکت تسکو در شهر کاردیف، مرکز ولز، برای پوشش مشتریان خود در حین خرید مقررات تعیین کرده است

فروشگاهی در بریتانیا از مشتریان خود خواسته است با لباس خواب یا پای برهنه وارد نشوند.

یکی از شعبات سوپرمارکت زنجیره ای تسکو با نصب پوسترهایی در محل این فروشگاه اعلام کرده است: "مشتریان باید در تمام مدت خرید در این شبعه کفش به پا داشته باشند و لباس خواب هم نپوشیده باشند."

یکی از سخنگویان شرکت تسکو گفت این سوپرمارکت بزرگ زنجیره ای دستورالعمل سخت گیرانه ای برای پوشش مشتریان خود در نظر نگرفته اما شعبه کاردیف، مرکز ولز، از مشتریان خود خواسته است با لباس خواب خرید نکنند چون ممکن است حضور این دست از افراد برای سایر مشتریان این فروشگاه رفتاری توهین آمیز تلقی شود.

او گفت از این که مقررات مشابهی در یکی دیگر از شبعات تسکو وضع شده باشد، اطلاع ندارد.

پوسترهایی که در ورودی فروشگاه تسکو در "سنت ملونز" کاردیف نصب شده است، اعلام می کند: "برای جلوگیری از توهین و معذب شدن دیگران، ما از مشتریان این فروشگاه تقاضا داریم در این مکان پوشش مناسب خرید را به تن داشته باشند."

سخنگوی شبعه کاردیف تسکو گفت: "فروشگاه های ما کلوپ های شبانه نیست که برای مراجعان خود آداب پوششی خاصی را در نظر گرفته است و مثلا از ورود افراد با شلوار جین و کفش ورزشی جلوگیری می کند. ما اتفاقا از مشتریانی که شلوار جین و کفش ورزشی پوشیده اند، استقبال می کنیم. اما از مشتریان خود می خواهیم با پیژاما و لباس خواب زنانه وارد فروشگاه ما نشوند."