مدیرعامل تویوتا به سوال های کنگره آمریکا پاسخ می دهد

آکیو تویودا
Image caption آکیو تویودا پیش تر با تعظیم در برابر دوربین های خبرنگاران از مشتریان تویوتا عذرخواهی کرده بود

آکیو تویودا، مدیرعامل شرکت خودروسازی تویوتا می گوید هفته آینده به واشنگتن سفر می کند تا به سوال های نمایندگان کنگره درباره فراخوان گسترده خودروهای این شرکت به علت نقص فنی پاسخ دهد.

به گفته آقای تویودا او قصد دارد به طور مستقیم با نمایندگان کنگره و مردم آمریکا صحبت کند.

او پیش تر گفته بود به آمریکا که یکی از بازارهای اصلی تویوتا است سفر نخواهد کرد تا با حضور در ژاپن بر عملیات بازگرداندن خودروهای معیوب و اصلاح آنها نظارت کند.

آقای تویودا قرار است چهارشنبه هفته آینده در برابر کمیته نظارت و اصلاحات دولتی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شود.

نظر آقای تویودا درباره سفر به آمریکا زمانی عوض شد که این کمیته به طور رسمی از آقای تویودا برای پاسخ به سوال های نمایندگان دعوت کرد.

ادولفوس تاون، نماینده دموکرات و رییس کمیته نطارت و اصلاحات دولتی مجلس نمایندگان گفته است که علت دعوت از آکیو تویودا شنیدن توضیحات او درباره عملیات گسترده فراخوان خودروهای معیوب است.

آقای تاون در یک نامه سرگشاده نوشت:‌ "مردم نمی دانند مشکل پیش آمده دقیقا چیست و آیا رانندگی با خودروهای تویوتا امن هست یا خیر؟ یا این که در این باره چه باید بکنند؟"

تویوتا برای اصلاح نقص فنی هشت و نیم میلیون خودروی تولید شده به وسیله این شرکت در سراسر جهان فراخوان داده است. از این تعداد ۶ میلیون خودرو مربوط به آمریکاست.

خودروهای معیوب دچار سه نقص فنی عمده هستند که عبارتند از پدال گاز معیوب، گیر افتادن پدال گاز در موکت کف خودرو و مشکلات نرم افزاری ترمز خودروی پریوس.

نهادهای نظارتی در آمریکا از تویوتا به خاطر تعلل در فراخوان خراب انتقاد کرده اند.

سازمان ملی ایمنی جاده ای آمریکا می گوید در حال تحقیق در این باره است و از تویوتا خواسته است همه مدارک مربوط به فراخوان خودروهایش را به بازرسان این سازمان تحویل دهد.

تویوتا می گوید با این سازمان به طور کامل همکاری خواهد کرد.

این شرکت همچنین برای جبران آسیب وارد شده به اعتبار خود با درج آگهی های تمام صفحه در روزنامه های ژاپن و پخش آگهی در شبکه های تلویزیونی در آمریکا از مشتریان خود عذرخواهی کرده است.

مطالب مرتبط