درخواست بازگرداندن اتومبیل های کارخانه جنرال موتورز

جنرال موتورز
Image caption مدیران جنرال موتورز می گویند درخواست بازگرداندن اتومبیل ها به کنترل فرمان مربوط می شود

کارخانه خودرو سازی آمریکایی جنرال موتورز خواهان بازگرداندن یک میلیون و سیصد هزار دستگاه از اتومبیل های کوچک ساخت این کارخانه شده است.

این درخواست به اتومبیل هایی مربوط می شود که در آمریکای شمالی به فروش رفته است و برای رفع اشکال بالقوه ای است که در چهار مدل این اتومبیل ها وجود دارد.

مدیران جنرال موتورز می گویند این نقص می تواند اداره فرمان اتومبیل در سرعت کم را مشکل تر کند اگرچه این وسیله نقلیه را هنوز می توان به طور امن کنترل کرد.

اداره ملی امن بودن ترافیک جاده ها در آمریکا، پس از دریافت هزار و صد مورد شکایت در باره این عیب در تاریخ 27 ژانویه گذشته تحقیقات در این باره را شروع کرد.

دلیل چهارده مورد تصادف اتومبیل، این عیب فنی تشخیص داده شد.

جنرال موتورز شرکتی را که خودرو سازی تویوتا یکی از سهامداران آن است مقصر در وجود این نقص فنی معرفی کرده است

در ماه ژانویه گذشته شرکت خودرو سازی ژاپنی تویوتا ناچار شد به دلیل نقص در پدال گاز و ترمز، بازگرداندن بیش از هشت میلیون دستگاه از اتومبیل های ساخت این کارخانه را درخواست کند.

تویوتا امروز دوم مارس، اعلام کرد که علاوه بر نقص هایی که قبلا تشخیص داده شده بود، در حال حاضر سرگرم تعمیر یک میلیون و ششصد هزار دستگاه دیگر از اتومبیل های این کارخانه به دلیل نشت روغن از لوله هاست.

مقامات آمریکایی هنوز سرگرم تحقیق در باره نقص فنی اتومبیل های تویوتا هستند و قرار است سه نفر از مدیران تویوتا در برابر کمیته بازرگانی، علوم و حمل و نقل سنای آمریکا حاضر شوند.

مطالب مرتبط