توییتر تبلیغات می پذیرد

Image caption بیز استون می گوید قرار است این تبلیغات با نمونه های رایج و سنتی تفاوت هایی داشته باشد.

سایت توییتر اعلام کرده است که برای نخستین بار اجازه خواهد داد در این سایت آگهی های تبلیغاتی منتشر شود.

مسئولان شبکه اجتماعی توییتر اعلام کردند که تبلغ کنندگان قادر خواهند بود "توییت های تبلیغاتی" (پیام های تبلیغاتی) را خریداری کنند که در صفحات جستجوی توییتر قابل مشاهده هستند.

اعلام این خبر در شرایطی انجام می گیرد که مسئولان سایت توییتر پیش از این تمایلی برای پذیرش تبلیغات نشان نداده بودند.

با این حال بیز استون، یکی از موسسان سایت توییتر می گوید که این تبلیغات با تبلیغات معمول و سنتی متفاوت خواهند بود. او می گوید که این تبلیغات باید با در میان کاربران سایت توییتر "طنین" داشته باشد و تبدیل به بخشی از مکالمات آنها در این سایت شود.

توییتر در حال حاضر با تعدادی از نام های بزرگ تجاری از جمله سونی، استارباکس و شرکت بست بای برای تبلیغات قرارداد بسته است.

سایت توییتر می گوید این تبلیغات در واقع توییت هایی معمولی هستند که سازمان ها و شرکت های تجاری مایلند توجه گروه وسیع تری از کابران سایت توییتر را به آنها جلب کنند.

شرکت توییتر اعلام کرده که قرار است در هر صفحه جستجو فقط یک توییت تبلیغاتی به نمایش درآید.

این نخستین بار خواهد بود که سایت شبکه اجتماعی توییتر عرصه تبلیغات را آزمایش خواهد کرد و امیدوار است بتواند با عقد قرارداد و کسب درآمد از این راه سود آوری داشته باشد.

"هیجان انگیز"

توییتر با "هیجان انگیز" دانستن این تبلیغات اعلام کرده که قرار است در آینده به غیر از صفحات جستجو، توییت های تبلیغاتی در مجموعه توییت های کابران هم قابل مشاهده باشد.

بیز استون که امیدوار است این تبلیغات با واکنش منفی کابران سایت مواجه نشود می گوید در صورتیکه کابران با توییت های تبلیغاتی ارتباط برقرار نکنند و به آنها پاسخ ندهند و یا دوباره آنها را برای دوستانشان توییت نکنند، این توییت ها "محو" خواهند شد.

جای تعجب ندارد که با مطرح شدن خبر تبلیغات در توییتر، این موضوع به سرعت به یکی از داغترین بحث ها در میان کابران توییتر تبدیل شده است.

"بریجید هی وود"، یکی از کابران توییتر در صفحه خود در این سایت، این خبر را "مهم و هیجان انگیز" توصیف کرده و می گوید که کنجکاو است ببیند ایده تبلیغات در توییتر چگونه تکامل پیدا خواهد کرد.

در عین حال بعضی دیگر از کابران توییتر از جمله "زنون ۳۶۰" می گویند: "اگر سونی در توییتر تبلیغ کند، من از این سایت خواهم رفت".

مطالب مرتبط