به روز شده:  11:11 گرينويچ - 04 ژوئيه 2010 - 13 تیر 1389

بریتانیا

دولت بریتانیا خود را برای کاهش ۴۰ درصدی هزینه ها آماده می‌کند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

وزارت دارایی بریتانیا به ادارات دولتی دستور داده تاثیر کاهش احتمالی چهل درصد بودجه در خدماتی که ارائه می دهند، را بررسی کنند.

در حالی که کاهش بیست و پنج درصدی هزینه ها قطعی به نظر می رسد، وزارت دارایی بریتانیا احتمال کاهش هزینه ها تا چهل درصد را نیز مطرح کرده است.

وزارت دارایی در طرح صرفه جویی های دولت برای وزارتخانه های آموزش و پرورش و دفاع تا حدی استثنا قائل شده شده و کاهش بودجه این وزارتخانه ها را بین ده تا بیست درصد پیش بینی کرده است.

لندن

اتحادیه های کارمندان دولت می گویند در صورت کاهش چهل درصدی هزینه ها دست به اعتصاب خواهد زد

بودجه بهداشت و کمک های خارجی دولت، کاهش نخواهد یافت.

گزارشگر بی بی سی می گوید یک چنین کاهش هزینه ها در سطحی خواهد بود که پایه و اساس وزارتخانه های دولتی را تکان خواهد داد.

گزارشگر بی بی سی می افزاید مقامات وزارت دارایی بریتانیا به طور خصوصی بر این نکته پافشاری می کنند که بعید به نظر می رسد هیچ اداره ای واقعا هزینه های خود را چهل درصد کاهش دهد ولی به عقیده وزارت دارایی، لازم است وزیران دولت بریتانیا از پی آمدهای کاهش هزینه ها در یک چنین ابعادی، آگاه شوند.

دولت بریتانیا می گوید برای کاهش کسری بودجه سالانه که به 156 میلیارد پوند می رسد، یک چنین صرفه جویی هایی ضروری است.

حزب مخالف کارگر، برنامه های صرفه جویی را تهدیدی برای ارائه خدمات ضروری و حیاتی دولت دانسته و گفته است با مشکل کسری بودجه باید به نحوی عادلانه برخورد کرد.

اتحادیه های کارمندان دولت تهدید کرده اند در صورتی که وزارتخانه ها برنامه کاهش چهل درصدی هزینه ها را به اجرا درآورند دست به اعتصاب های هماهنگ خواهد زد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.