به روز شده:  10:41 گرينويچ - جمعه 13 اوت 2010 - 22 مرداد 1389

اروپا

رشد اقتصادی کم سابقه آلمان

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

نرخ رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، دو ممیز دو در صد اعلام شده که نشان دهنده بهترین عملکرد اقتصادی این کشور در بیست سال اخیر یعنی از هنگام وحدت آلمان غربی و شرقی است.

آماری که انتشار یافته نشان می دهد که با وجود بحران بدهی های یونان، آلمان که بزرگ ترین اقتصاد اروپا محسوب می شود، توانسته است به یک رشد اقتصادی کم سابقه دست یابد.

رشد اقتصادی این کشور قبلا یک تا یک و نیم درصد پیش بینی شده بود.

تحلیلگران اقتصادی می گویند یکی از دلایل این رشد می تواند فعالیت قابل توجه کارخانه های این کشور باشد که موفق شده بازارهایی را که در سال 2009 از دست داده بود، دوباره به دست آورد.

یک عامل خلاف انتظار، سهمی است که مصرف کنندگان آلمانی در افزایش رشد اقتصادی این کشور داشته اند.

بن شور، گزارشگر بی بی سی می گوید مردم آلمان به طور سنتی در خرج کردن محتاط هستند ولی به نظر می رسد در سال 2010 این عادت را کنار گذاشته و پول بیشتری خرج می کنند.

نرخ رشد اقتصادی کشورهای منطقه یورو، در کل معادل یک درصد بوده است.

در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، اقتصاد اسپانیا دو دهم درصد رشد کرده است.

رشد اقتصادی فرانسه در این مدت، 6 دهم درصد یعنی بیشتر از پیش بینی های قبلی بوده و موجب افزایش این امیدواری شده که اقتصاد اروپا بحرانی را که پس از بدهی های مالی اخیر یونان با آن مواجه شده بود، پشت سر می گذارد.

آهنگ رشد اقتصادی ایتالیا تغییری نکرده و 4 دهم درصد باقی مانده است.

آماری که در اوایل هفته جاری انتشار یافت حاکی از این بود که آهنگ رشد اقتصادی کشورهای بریتانیا و آمریکا از آنچه انتظار می رفت کندتر بوده است.

نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، در مقایسه با سه ماهه اول این سال، دو دهم درصد کاهش یافت و به 6 دهم درصد رسید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.