درز اسرار فنی خودروسازی رنو، فرانسه را نگران کرد

Image caption رنو نگفته است که اطلاعات محرمانه به چه شرکتی داده شده است

کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو می گوید درز اطلاعات محرمانه این شرکت در باره مدل جدیدی از خودروی الکتریکی که در دست تهیه داشته، خطری جدی را متوجه این شرکت کرده است.

در همین حال، اریک بسون، وزیر صنایع فرانسه، گفت درز این اطلاعات یا خرابکاری صنعتی در خودروسازی رنو به این معنی است که این کشور مورد تخاصم اقتصادی واقع شده است.

کریستین فریزر، گزارشگر بی بی سی در پاریس، می گوید اظهارات روز پنجشنبه (6 ژانویه)، وزیر صنایع فرانسه نشان می دهد که اطلاعات درز کرده به یک خودروسازی در کشوری خارجی داده شده است.

گزارشگر بی بی سی می افزاید صنایع خودروسازی برای اقتصاد فرانسه که در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد، اهمیت زیادی دارد.

رنو در کنار خودروسازی نیسان، شریک ژاپنی اش، سرمایه زیادی را به یک رشته خودروهای برقی تخصیص داده اند. دو شرکت قصد دارند مدل های جدید خودروهای الکتریکی خود را بزودی وارد بازار کنند.

روز چهارشنبه (5 ژانویه)، رنو اعلام کرد سه مدیر ارشد این شرکت در ارتباط با درز اطلاعات مخفی که به شدت هم تحت محافظت بوده است، موقتا اخراج شده اند.

رنو نگفته است که اطلاعات محرمانه به چه شرکتی داده شده است. رنو همچنین نگفت اطلاعات مذکور تا چه حد جدید و به لحاظ فن آوری، بکر و انقلابی بوده است. مقام های رنو حتی ذکر نکرده اند که آیا درز آنها قابل جبران است یا نه.

مقام های رنو می گویند در باره تعلیق کاری این افراد سریع تصمیم گیری شده است تا بدون وقفه اطمینان حاصل شود دارایی های استراتژیک، فن آوری و معنوی این شرکت محفوظ است.

گزارشگر بی بی سی در پاریس می گوید در حالی که جهان در جهت فن آوری های "پاک و سبز" حرکت می کند، مسابقه برای ساخت خودروی الکتریکی کارآمد که قادر باشد با خودروهای پرسرعت بنزینی رقابت کند، شتاب بیشتری گرفته است.

کریستین اوسان، نایب رئیس شرکت رنو، روز پنجشنبه گفت این شرکت یک ماه بوده که در باره درز اطلاعات محرمانه اش تحقیق می کرده است.

او گفت اقدام سه مدیر ارشدی که موقتا اخراج شده اند، در ارائه اطلاعات سری این کمپانی به یک شرکت خودروسازی دیگر، موقعیت استراتژیک رنو را با خطر مواجه کرده است.

مطالب مرتبط