سارکوزی: درباره درز اسرار فنی رنو تحقیق شود

Image caption رنو نگفته است که اطلاعات محرمانه به چه شرکتی داده شده است

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، از سرویس اطلاعاتی- امنیتی این کشور خواسته است در باره درز اطلاعات فنی خودروسازی رنو که ظن می رود خرابکاری صنعتی بوده باشد، تحقیق کند.

رنو سه تن از مدیران ارشد خود را که ادعا شده در درز اطلاعات محرمانه فنی خودروهای الکتریکی در دست ساخت این کمپانی دست داشته اند، موقتا اخراج کرده است.

منابع آگاه در رنو می گویند اطلاعات به یک خودروسازی رقیب در چین ارسال شده است.

روز گذشته اریک بسون، وزیر صنایع فرانسه، درز اطلاعات فنی محرمانه رنو را "جنگ اقتصادی" توصیف کرد. صنایع خودروسازی برای اقتصاد فرانسه که در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد، اهمیت زیادی دارد.

رنو در کنار خودروسازی نیسان، شریک ژاپنی اش، سرمایه زیادی را به یک رشته خودروهای برقی اختصاص داده اند. دو شرکت قصد دارند مدل های جدید خودروهای الکتریکی خود را بزودی وارد بازار کنند.

رنو رسما نگفته است که اطلاعات محرمانه به چه شرکتی داده شده است. رنو همچنین نگفته اطلاعات مذکور تا چه حد جدید و به لحاظ فناوری، بکر و انقلابی بوده است. مقام های رنو حتی ذکر نکرده اند که آیا درز آنها قابل جبران است یا نه.

در حالی که جهان در جهت فن آوری های "پاک و سبز" حرکت می کند، مسابقه برای ساخت خودروی الکتریکی کارآمد که قادر باشد با خودروهای پرسرعت بنزینی رقابت کند، شتاب بیشتری گرفته است.

کریستین اوسان، نایب رئیس شرکت رنو، روز پنجشنبه گفت این شرکت یک ماه بوده که در باره درز اطلاعات محرمانه اش تحقیق می کرده است.

مطالب مرتبط