پیش بینی سونی؛ ضرر سه میلیارد و دویست میلیون دلاری

حق نشر عکس Getty
Image caption اطلاعات شخصی صد میلیون کاربر با هک کردن شبکه دستگاه بازی پلی استیشن به سرقت رفت

شرکت سونی، یکی از تولید کنندگان مهم لوازم الکترونیکی در جهان، پیش بینی کرده است که در سال جاری میلادی سه میلیارد و دویست میلیون دلار ضرر خواهد کرد. این درحالی است که این شرکت قبلا پیش بینی کرده بود که در پایان سال مالی در ماه مارس سال آینده، ۸۶۰ میلیون دلار سود کسب کند.

این شرکت اعلام کرده است که دلیل این میزان ضرر، بازپرداخت اعتباری به ارزش جهار میلیارد و چهارصد میلیون دلار مربوط به سه ماهه قبل است.

زلزله و سونامی در ژاپن که در ماه مارس رخ داد و همینطور هک شدن میلیون‌ها دستگاه بازی "پلی استیشن" تولید این شرکت باعث شد تا پیش بینی های سونی محقق نشود.

زلزله و سونامی که روز ۱۱ مارس (۲۰ اسفند) رخ داد باعث شد کارخانه های این شرکت در شمال شرق ژاپن آسیب ببنید و عرضه قطعات محصولات این شرکت دچار وقفه شود. این حادثه همچنین موجب کاهش تقاضای کالا و خرید در بازار شد.

سونی در تلاش است تا مشکل هک شدن شبکه پلی استیشن را تا اواخر ماه جاری میلادی حل کند. این حملات اینترنتی باعث شد تا اطلاعات شخصی نظیر نام، کلمه عبور و آدرس بیش از صد میلیون کاربر این شبکه دزدیده شود.

سونی اعلام کرد که هزینه ای که این شرکت باید برای جبران این خسارت بپردازد ، ۱۷۰ میلیون دلار از سود این شرکت را شامل می شود.

مطالب مرتبط