'افزایش سهم ایران از حمل و نقل دریایی در خزر'

عکس از فارس حق نشر عکس BBC World Service
Image caption تعداد فعلی کشتی های ایران در دریای خزر، بیست و هشت فروند است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان می گوید با افزایش تعداد کشتی های ایران، سهم این کشور از حمل و نقل کالا در دریای خزر، نسبت به ۸ ماه پیش افزایش یافته است.

فرهاد منتصری کوهساری به ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی گفته است که با فعالیت ۲۸ فروند کشتی ایرانی در خزر سهم ایران از حمل و نقل کالا در این دریا به ۲۲ درصد معادل دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن بار در سال رسیده است.

مطابق آمار قبلی که در مهر ماه ۱۳۸۹ منتشر شده بود، تعداد کشتی های ایرانی در دریای خزر، ۱۶ فروند بود.

مقام های ایرانی می گویند که فعالیت کشتی های این کشور در دریای خزر موجب جلوگیری از خروج ارز، ایجاد اشتغال پایدار و همچنین ارتقای وجهه ایران در آب های خزر شده است.

حمایت از سرمایه گذاری برای کشتی های تازه

آقای منتصری می گوید که سازمان بنادر و دريانوردی، با تخفیف به کشتی های ایرانی در بخش عوارض بندری، سعی در حمایت از کشتیرانی این کشور در دریای خزر را دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان، درباره نحوه پرداخت تسهیلات گفته است که با سرمایه گذاری معادل۲۰ درصد سرمایه اولیه، سازمان بنادر و کشیرانی ۸۰ درصد دیگر را از طریق بانک های عامل، وام با بهره ۶ درصد می دهد.

به گفته این مقام سازمان کشتیرانی ایران، فعالیت در زمینه کشتیرانی در خزر تا سقف فعالیت ۴۰ فروند کشتی ایرانی در حال حاضر مقرون به صرفه و سود ده است.

کشتیرانی ایران در خزر

هرچند دریای خزر مطابق دو عهدنامه ۱۹۲۱ و ۱۹۴۰ بین ایران و اتحاد جماهیر شوروی، دریای مشترک میان ایران و و روسیه بود اما ایران عملا فعالیتی در زمینه کشتیرانی در این دریا نداشت.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption پنج کشور ساحلی دریای خزر نزدیک به دو دهه است که سرگرم مذاکره برای تعیین رژیم حقوقی این دریا هستند

ایران اولین کشتی خود را در سال ۱۳۶۸ در بحبوحه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دریای خزر به آب انداخت.

در حدود سه سال پس از ورود کشتی ایرانی به این دریای، در سال ۱۳۷۱ شرکت کشتیرانی دریای خزر با هدف توسعه و گسترش ناوگان ملی – تجاری کشور در دریای خزر تاسیس شد.

هدف از تاسیس این شرکت، توسعه و بهینه ‌سازی حمل و نقل دریایی و تثبیت حضور ناوگان ملی ایران در منطقه اعلام شده است.

پنج کشور ساحلی دریای خزر، نزدیک به دو دهه است که سرگرم مذاکره بر سر تعیین رژیم حقوقی این دریا از جمله حل مسائل مربوط به حقوق کشتیرانی هستند.

تعیین خط ساحلی و حدود آب های سرزمینی و پیامدهای زیست محیطی توسعه کشتیرانی از جمله مباحث مربوط به حقوق کشتیرانی در این دریا است اما با گذشت نزدیک به ۲۰ سال از آغاز این مذاکرات و روند فرسایشی آن، به نظر می رسد که پنج کشور ساحلی در صدد بهره برداری بیشتر از امکانات این دریا از جمله حمل و نقل دریایی و گسترش امکانات کشتیرانی خود هستند.

ایران می گوید در صدد است سهم خود در حمل و نقل دریایی در خزر را از رقم کنونی، به ۵۰ درصد کل حمل و نقل این دریا برساند.

اخیرا روسای جمهور ایران، روسیه و قزاقستان، به عنوان سه کشور ساحلی این دریا در آستانه پایتخت قزاقستان با یکدیگر دیدار و درباره لزوم گسترش حمل و نقل در حوزه دریای خزر و ارتباط آن با خلیج فارس گفت و گو کردند.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران می گوید که قزاقستان مشتاق پیوستن کشورش به خط ترانزیتی بین پنج کشور عمان، قطر، ایران، ترکمنستان و ازبکستان شده است.

ایران می خواهد با توسعه خطوط ریلی خود، کشورهای عربی خلیج فارس را به آسیای میانه پیوند دهد و نقش محوری در ترانزیت کالا و مسافر در این منطقه بگیرد.