رکود در بازار کار آمریکا ادامه دارد

حق نشر عکس AP
Image caption باراک اوباما اذعان کرد که اقتصاد کشورش فرصت های شغلی کافی برای کسانی که در پی یافتن کار هستند ایجاد نکرده است

دولت آمریکا اعلام کرده که طی ماه گذشته تغییر محسوسی در بازار کار این کشور رخ نداده و میزان بیکاری در حد نه و دو- دهم درصد باقی مانده است.

این در حالیست که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، سخت در تلاش است که به ایجاد فرصت های شغلی جدید برای متقاضیان کار کمک کند.

بر اساس گزارش وزارت کار ایالات متحده، حدود ۱۴ میلیون آمریکایی در ماه ژوئن به دنبال کار بودند و میزان بیکاری نیز در حدود نه و دو-دهم درصد باقی ماند.

مقام های آمریکایی می گویند از ماه مارس گذشته حدود چهار- دهم درصد بر شمار بیکاران افزایش یافته است، اما در ماه ژوئن تغییر محسوسی در میزان بیکاری رخ نداد.

به گفته آنها، در مجموع ۱۸ هزار فرصت شغلی تازه در ماه ژوئن ایجاد شد.

با وجود ایجاد ۵۷ هزار فرصت شغلی جدید در بخش خصوصی، افزایش میزان بیکاری در بخش دولتی باعث شد که در مجموع میزان بیکاری بهبود نیابد.

باراک اوباما روز جمعه اذعان کرد که اقتصاد کشورش فرصت های شغلی کافی برای کسانی که در پی یافتن کار هستند ایجاد نکرده است.

جمهوریخواهان سیاست های اقتصادی آقای اوباما را ناکارآمد می دانند و به ویژه از سخت گیری ضوابط فدرال بر بخش خصوصی ناراضی هستند.

دولت آقای اوباما و دموکرات های کنگره از چند هفته پیش مذاکرات فشرده ای را با جمهوریخواهان برای کاهش کسری بودجه فدرال آغاز کرده اند.

در پی اعلام خبر ادامه رکود در بازار کار آمریکا، شاخص های عمده بازارهای بورس و اوراق بهادار این کشور (وال استریت) کاهش یافت.

آمار ارائه شده میزان متوسط بیکاری در کل ایالت های آمریکا را نشان می دهد.

در برخی ایالت ها شماری بیکاران بیشتر و در بعضی کمتر از میزان نه و دو-دهم درصد است.