فیس بوک، اینستاگرام را یک میلیارد دلار خرید

اینستگرم حق نشر عکس AP
Image caption اینستگرم پیش از این تنها برای تلفن های همراه آی فون بود

سایت فیس بوک، شبکه اجتماعی اینستاگرام را به قیمت یک میلیارد دلار خرید. اینستاگرام، یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس است.

اینستاگرام، تنها یک سال و نیم پیش آغاز به کار کرد.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس است. کاربران این شبکه می توانند عکس هایی که با دوربین تلفن های همراه خود گرفته اند را در برنامه مخصوص این شبکه اصلاح کنند و سپس آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

برای اصلاح عکس ها ۱۷ فیلتر در این شبکه اجتماعی تعبیه شده است.

تا هفته گذشته این شبکه اجتماعی تنها برای کاربرانی بود که تلفن همراه آی فون داشتند. اما از هفته گذشته به این سو، کاربرانی که تلفن همراهشان با نرم افزار اندروید کار می کند هم می توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

از زمانی که دارندگان تلفن های اندروید هم به جمع کاربران اینستاگرام پیوسته اند، روزانه یک میلیون نفر به مشترکان آن افزوده می شوند. پیش از این ۳۰ میلیون نفر عضو اینستاگرام بودند. این افراد روزانه ۵ میلیون قطعه عکس به این شبکه اجتماعی اضافه می کنند.

فیس بوک اعلام کرده این شبکه اجتماعی به کار خود ادامه می دهد و حتی کارمندانش از این پس استخدام فیس بوک هستند.

پاول کردوسکی، که وبلاگی درباره آی تی دارد، می گوید که اینستاگرام تنها ۱۳ کارمند دارد. به این ترتیب، می توان گفت که فیس بوک به طور متوسط ۷۷ میلیون دلار برای هر کدام از کارمندان اینستاگرام داده است.

مارک زوکربرگ، مدیر فیس بوک گفته که می خواهد این شبکه را همین طوری نگه دارد تا بتواند به شبکه های اجتماعی دیگر هم خدمات دهد. حتی نام آن را هم عوض نمی کند.

این طور که آقای زوکربرگ گفته، حتی کسانی که می خواهند در فیس بوک نباشند می توانند در اینستاگرام همچنان حضور داشته باشند، بدون آنکه نیاز داشته باشند که وارد فیس بوک شوند.

مدیرعامل فیس بوک گفته که این نخستین بار است که شرکت آنها یک شرکتی را با چنین حجم انبوهی از کاربران می خرد.

مطالب مرتبط