خط تولید"رانا" سومین خودروی تولید ایران افتتاح شد

خودروی رانا حق نشر عکس mehr
Image caption این دومین خودرو تولیدی ایران خودرو بعد از سمند است که ده سال پیش تولید شد

شرکت ایران خودرو خط تولید دومین خودروی ملی خود یعنی رانا را افتتاح کرده و قرار است این شرکت در سال جاری ۲۵ هزار دستگاه از این خودرو تولید کند. قیمت این خودرو حدود ۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

خط تولید این خودرو که سه سال پیش آماده تولید شده بود، امروز شنبه ۲۷ خرداد (۱۶ ژوئن) با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از نمایندگان مجلس افتتاح شد.

جواد نجم الدین، مدیر عامل شرکت ایران خودرو گفته که از سال آینده ۵۰ هزار دستگاه و دو سال دیگر ۱۵۰ هزار دستگاه و در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه از خودروی رانا تولید خواهد شد.

به گفته آقای نجم الدین، خودروی رانا علاوه بر داخل کشور در سایت های بلاروس، جمهوری آذربایجان، مصر، سوریه، سنگال و ونزوئلا تولید خواهد شد.

این دومین خودروی تولیدی شرکت ایران خودرو بعد از سمند است که ده سال پیش تولید آن آغاز شد و مدلهای مختلفی از آن تولید و به بازار عرضه شده است.

طراحی خودروی سمند با همکاری شرکت های خارجی انجام شده بود ولی مدیر عامل شرکت ایران خودرو می گوید که "تاکنون در تولید ۹۰ درصد خودروی رانا به خودکفایی رسیده ایم که این مقدار تا پایان شهریور امسال به صد درصد خواهد رسید."

ایران خودرو اعلام کرده که در پایان سال نیز خط تولید خودروی دنا را افتتاح می کند که تکامل یافته خودروی سمند است.

شرکت ایران خودرو بزرگترین شرکت خودروسازی ایران است و عمده خودروهایی که در این شرکت مونتاژ و تولید می شود، فرانسوی است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که تعداد خودروهای ایران بیشتر از ۱۲ میلیون دستگاه است و به گفته مهدی عضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در سال گذشته تولید خودرو در ایران به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه در سال رسیده است.

در دهه هفتاد خورشیدی سرمایه گذاری زیادی در بخش تولید خودرو در ایران انجام گرفت و آقای غضنفری این دوره را "دوره‌ای زرین برای صنعت خودرو" خوانده و گفته که در دهه هشتاد خورشیدی موضوع کیفیت خودروها مورد توجه قرار گرفته و اکنون "این سئوال پیش روی صنعت خودروسازی است که چه اهدافی برای این صنعت ترسیم شده است."

وزیر صنعت، معدن و تجارت خودش به این پرسش پاسخ می دهد و می گوید تا سال ۱۴۰۴ خورشیدی یعنی سیزده سال دیگر "باید تولید خودرو در ایران به حداقل سه میلیون دستگاه و صادرات به یک میلیون دستگاه برسد."

انتقادی که همواره به صنعت خودروسازی ایران وارد شده این است که این صنعت بازار بی رقیب و انحصاری در داخل ایران دارد و برای همین هم نسبت به کیفیت محصولات بی توجه است و هر محصول بی کیفیتی را می تواند به سادگی بفروشد.

در ماه‌های اخیر به دلیل کمبود نقدینگی و تحریم‌های بین‌المللی، تولید خودرو در ایران به شدت کاهش پیدا کرده است.

گزارش‌ها نشان می دهد که تولید خودرو در فروردین ماه امسال در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته بیش از ۳۲ درصد کاهش داشت و به ۵۷ هزار و ۶۰۳ دستگاه رسید.

بازار خودرو ایران در اختیار شرکت های کره ای، فرانسوی و ژاپنی است و محصولات این شرکتها در داخل ایران از سوی دو شرکت بزرگ خودروساز یعنی ایران خودرو و سایپا و چند شرکت کوچکتر مونتاژ و تولید می شود.

چهار سال پیش نیز شرکت سایپا خودروی مینیاتور را به نمایش گذاشت که به گفته مقامات شرکت سایپا در داخل ایران طراحی و تولید شده بود و بعد از سمند دومین خودروی تولید داخل به حساب می آمد. این خودرو بعدها وقتی خط تولید آن افتتاح شد، به تیبا تغییر اسم داد.

مطالب مرتبط