اروپا به یونان: از تعطیلات آخر هفته‌تان بزنید

به روز شده:  15:01 گرينويچ - چهارشنبه 05 سپتامبر 2012 - 15 شهریور 1391

آنتونیس ساماراس برای اجرای اقدامات ریاضت اقتصادی مورد نظر اتحادیه اروپا با نارضایتی‌های شدید داخلی مواجه است

وام‌دهندگان یونان به دولت آن کشور پیشنهاد کرده‌اند که تعطیلات آخر هفته را به یک روز کاهش دهد.

در آستانه سفر بازرسان اتحادیه اروپا، صندوق بین‌‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا به یونان، مفاد پیشنهادی غیررسمی از سوی این سه نهاد به دولت یونان منتشر شده است که کاهش تعطیلات آخر هفته و رساندن روزهای کاری به شش روز از جمله موارد آن است.

بازرسان این سه نهاد بین‌المللی برای این به یونان می‌روند که تصمیم بگیرند آیا قسط بعدی از کمک مالی توافق شده را به آن کشور ارائه بکنند یا نه. این ماه یونان به ۳۱.۵ میلیارد یوروی دیگر برای اداره امور مالی خود نیاز دارد.

موارد پیشنهاد شده جدید از سوی این سه نهاد در توافقات رسمی بین یونان و وام‌دهندگان گنجانده نشده بود.

علاوه بر کاستن از تعطیلات آخر هفته، منعطف کردن ساعات کاری و حذف محدودیت‌های شیفت صبح و عصر از جمله موارد دیگری هستند که به دولت یونان پیشنهاد شده‌اند تا بازار کار این کشور بیشتر به مناسبات بازار آزاد نزدیک شود.

انتظار می‌رود که هرمان ون رومپوی، رییس اتحادیه اروپا، این هفته با آنتونیس ساماراس، رییس جمهور یونان دیدار کند.

یونان بعد از ماه‌ها بحران سیاسی، با تشکیل دولت ائتلافی، توانسته به توافقی با اتحادیه اروپا دست یابد. این کشور در دو نوبت ١١٠ و ١٣٠ میلیارد یورو کمک گرفته است. اتحادیه اروپا، و عمدتا آلمان، برای باقی ماندن یونان در حوزه یورو، شرایط دشواری را به دولت یونان تحمیل کرده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.