در ایران ۲۰۰ هزار نفر 'تحت پوشش طرح امنیت غذایی قرار دارند'

به روز شده:  11:17 گرينويچ - 14 اکتبر 2012 - 23 مهر 1391

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل هایی برای اسکان شبانه نیازمندان در نظر گرفته شده است

عبدالرضا شیخ الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران گفته است که در حال حاضر "۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش طرح امنیت غذایی اقشار آسیب پذیر قرار دارند که بیشتر این افراد از طریق مهدکودک‌ها (کودکان زیر ۶ سال) در مناطق محروم کشور شناسایی می‌شوند."

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، آقای شیخ الاسلامی همچنین تاکید کرده که برای حمایت از اقشار آسیب پذیر، محل‌هایی برای اسکان شبانه نیازمندان در نظر گرفته شده است.

وزیر رفاه ایران با اشاره به کمک رسانی‌های داوطلبانه مردم به نیازمندان تاکید کرد: "در تلاشیم با ایجاد برنامه ریزی‌هایی از امکانات افراد خیر برای شرکت در این طرح هم استفاده کنیم".

آقای شیخ الاسلامی همچنین پرداخت نقدی یارانه ها را کمک ارزشمندی به اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و گفت که این یارانه‌ها می‌تواند موجب ارتقای وضعیت معاش مردم شود.

مرحله اول برنامه حذف یارانه ها در زمستان سال ۱۳۸۹ شروع شد و دولت با حذف بخشی از یارانه‌ها، ماهی ۴۵ هزارو ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر به خانواده ها پرداخت کرد.

اما حال با آشفته شدن بازار ارز و تحریم های بین المللی که مشکلاتی را در فروش نفت و انتقال درآمدها به داخل ایجاد کرده است، اجرای مرحله دوم پرداخت یارانه ها فعلا با مشکل مواجه شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.