ماه گذشته ۱۷۱ هزار شغل جدید در اقتصاد آمریکا ایجاد شد

به روز شده:  16:33 گرينويچ - جمعه 02 نوامبر 2012 - 12 آبان 1391

براساس آخرین داده‌های رسمی، در ماه میلادی گذشته ۱۷۱ هزار شغل جدید در اقتصاد آمریکا ایجاد شده است.

این رقم بیش از پیش‌بینی‌های قبلی است.

هرچند آمار وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد که نرخ بیکاری همچنان رو به افزایش بوده و به ۷.۹ درصد رسیده است.

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه سپتامبر ۷.۸ درصد بود.

در این بررسی‌های آماری، تنها افرادی که هم‌اکنون در جستجوی شغل هستند، به عنوان بیکار در نظر گرفته شده‌اند.

در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که روز سه‌شنبه آینده برگزار خواهد شد، بیکاری یکی از موضوع‌های مهم مطرح در این کشور به شمار می‌رود.

داده‌هایی که امروز منتشر شده است، آخرین سری از آمار مهم مربوط به اقتصاد آمریکاست که قرار بوده قبل از انتخابات منتشر شوند.

میت رامنی، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات پیش رو، وضعیت بازار کار آمریکا را به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های تبلیغاتی‌اش دنبال می‌کند.

او گفت: "نرخ بیکاری بالاتر از زمانیست که رئیس‌جمهور اوباما بر سر کار آمد و هنوز ۲۳ میلیون آمریکایی به دنبال کار می‌گردند."

در آخرین داده‌های رسمی مربوط به اشتغال در آمریکا، در تعداد مشاغلی نیز که در دو ماه گذشته ایجاد شده‌اند، تجدیدنظر شده است.

براساس این تغییرات، در ماه سپتامبر ۳۴ هزار فرصت شغلی و در ماه اوت ۵۰ هزار فرصت شغلی بیشتر ایجاد شده است.

افزایش اندک نرخ بیکاری در مدت یک ماه به دلیل افزایش تعداد افرادی بوده است که به دنبال کار بوده‌اند.

این افراد، کسانی هستند که قبلا امیدشان را برای پیدا کردن کار از دست داده بودند، ولی در یک ماه گذشته به این فکر افتاده‌اند که شاید فرصت بهتری داشته باشند و به دنبال کار رفته‌اند. در نتیجه، تحلیلگران می‌گویند که این رویکرد می‌تواند نشانه‌ای از افزایش امید و اطمینان به وضعیت اقتصادی آمریکا باشد.

مجموع تعداد نیروی کار در آمریکا نیز در ماه اکتبر ۵۷۸ هزار نفر افزایش یافته است که هم شاغلان و هم افرادجویای کار را در بر می گیرد.

براساس این داده‌ها، تعداد کسانی که می‌خواهند به طور تمام‌وقت شاغل باشند، ولی ناچار شده‌اند در مشاغل پاره‌وقت مشغول به کار شوند ۲۶۹ هزار نفر کمتر شده و به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

میانگین تعداد فرصت‌های شغلی که تاکنون به طور ماهانه در سال ۲۰۱۲ میلادی اضافه شده‌اند ۱۵۷ هزار مورد بوده که اندکی بیش از میانگین ۱۵۳ هزار فرصت شغلی ایجادشده در هر ماه سال میلادی گذشته است.

بیشترین فرصت‌های شغلی در ماه اکتبر امسال در بخش خدمات تجاری و حرفه‌ای ایجاد شده و پس از آن، بخش‌های خدمات درمانی و خرده‌فروشی در ایجاد این فرصت‌ها نقش داشته‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.