آمریکا قرارداد تازه ای به شرکت بی پی نمی دهد

به روز شده:  00:26 گرينويچ - پنج شنبه 29 نوامبر 2012 - 09 آذر 1391
بی پی

بزرگ ترین سرمایه گذاری شرکت بی پی در آمریکاست

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا (ای پی اِی) شرکت عظیم نفتی بی پی را به طور موقت از بستن قراردادهای تازه با دولت آمریکا منع کرده است.

روشن نیست که این ممنوعیت تا چه زمانی ادامه خواهد یافت، اما پس از جریمه بی سابقه بی پی در ارتباط با نشت عظیم نفت در سال ۲۰۱۰ در خلیج مکزیک اعمال می شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا گفت که این قدم را به خاطر "عدم سلامت کاری" شرکت بی پی به هنگام رسیدگی به آن بحران برمی دارد.

آن حادثه ناشی از انفجاری در سکوی نفتی شرکت "بی پی" در خلیج مکزیک بود و نشت نفت برای تقریبا سه ماه با شدت ادامه داشت.

بی پی در مقابل انتقادها گفته که ۱۴ میلیارد دلار در واکنش به پیامدهای آن نشت خرج کرده است.

سازمان حفاظت از محیط زیست در بیانیه ای نوشت: "تعلیق بی پی این شرکت و شرکت های وابسته نام برده شده را از قراردادهای تازه با دولت فدرال، اعطای امتیاز یا سایر معاملات تا زمانی که این شرکت شواهد کافی دایر بر برآورده کردن استانداردهای کاری دولت فدرال فراهم نکرده، منع خواهد کرد."

سازمان حفاظت از محیط زیست و بی پی گفته اند که این ممنوعیت موقتی بر موافقتنامه های موجود این شرکت با دولت اثر نخواهد گذاشت.

این شرکت عظیم نفتی افزود که این ممنوعیت ممکن است به زودی رفع شود.

بی پی گفت که در پنج سال گذشته بیش از ۵۲ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری کرده که بیش از هر شرکت نفت و گاز دیگر و بیش از میزان سرمایه گذاری آن در هر کشور دیگر است.

از زمان انفجار در سکوی "دیپ واتر هورایزن" دولت آمریکا بیش از ۵۰ مورد امتیاز استخراج تازه به بی پی اعطا کرده است.

فعالیت در آمریکا برای بی پی اهمیت زیادی دارد چرا که ۲۰ درصد تولید روزانه آن در این کشور انجام می شود.

این شرکت بریتانیایی بزرگ ترین تامین کننده سوخت برای وزارت دفاع آمریکا بود که در سال ۲۰۱۱ قراردادی ۱.۳۵ میلیارد دلاری به بی پی اعطا کرد.

در انفجار سکوی نفتی این شرکت در سال ۲۰۱۰ یازده نفر کشته شدند. آن حادثه یکی از بدترین موارد نشت نفت در تاریخ را در پی داشت.

بی پی در برابر ۱۴ اتهام در ارتباط با حادثه اقرار به خطا کرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.