'دستگیری مدیران یک شرکت خودروسازی در ایران به اتهام کلاهبرداری'

به روز شده:  18:06 گرينويچ - شنبه 15 دسامبر 2012 - 25 آذر 1391

شرکت رخش خودرو دیزل در تبریز است

خبرگزاری های ایران می گویند که در پی شکایت بیش از ۸۰۰ نفر از یک شرکت خودروسازی در تبریز در شمال غرب ایران، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره این شرکت به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت و حیف و میل وجوه دریافتی از ثبت نام کنندگان پیش خرید کامیون، بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش ها، این شرکت رخش خودرو دیزل نام دارد و در حال حاضر دفاتر آن مهر و موم است.

مقام های محلی قضایی برای مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت رخش خودرو دیزل، مبلغ سی میلیارد تومان وثیقه تعیین کردند اما به دلیل ناتوانی آنها از تامین این مبلغ، آنها روانه زندان شدند.

طبق مدارک این شرکت، متقاضیان پیش خرید خودرو، بیش از ۱۷۲ میلیارد ریال به حساب این شرکت واریز کرده اند اما گزارش خبرگزاری های ایران حاکی از آن است که این مبلغ توسط مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صرف خرید وسیع املاک و یک شرکت تراکتور سازی شده است.

این شرکت بر اساس گزارش خبرگزاری های ایران بیش از ۱۵۵ میلیارد ریال به بانک های ایران بدهکار است.

شرکت خودروسازی رخش خودرو دیزل در وب سایت خود می گوید که یکی از اهدف این شرکت تولید خودروهای ارزان قیمت با کیفیت بالا بوده و مدیران شرکت تلاش داشته اند بخشی از بازار خودرو در کشورهای همسایه را هم به دست بیاروند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.