اتحادیه اروپا پاداش مدیران ارشد بانک‌ها را محدود می‌کند

به روز شده:  06:41 گرينويچ - پنج شنبه 28 فوريه 2013 - 10 اسفند 1391
بانک مرکزی اروپا

مقررات جدید ضوابط سختگیرانه تری را برای فعالیت بانک های اروپایی پیش بینی کرده است

اتحادیه اروپا مقررات جدیدی را برای محدود کردن پاداش پرداختی به مدیران ارشد بانک ها به اجرا می گذارد.

در واکنش به انتقاداتی که از عملکرد نهادهای مالی از جمله پرداخت حقوق و مزایا و به خصوص پاداش های کلان به مدیران ارشد بانک‌ها به عمل آمده بود، مقامات اتحادیه اروپا بر سر اجرای یک رشته مقررات جدید ناظر بر فعالیت این نهادها از جمله محدودیت‌هایی برای پاداش پرداختی به مدیران ارشد آنها به توافق رسیده اند.

براساس پیش نویس این مقررات، حداکثر پاداش سالانه که بانک ها می توانند به رئیسان و مدیران ارشد خود پرداخت کنند معادل یک سال حقوق پایه آنها خواهد بود که در صورت تایید صریح سهامداران، قابل افزایش تا معادل دو سال حقوق است.

این مقررات باید به تصویب دولت های عضو اتحادیه اروپا برسد اما انتظار نمی رود پس از این مرحله، مخالفتی با آن صورت گیرد.

در جریان بررسی مقررات پیشنهادی، بریتانیا که دارای بزرگترین مرکز مالی در میان کشورهای اتحادیه اروپاست، با محدودیت پرداخت به مدیران بانک ها مخالفت کرد و گفت که ممکن است چنین محدودیت هایی باعث شود "اشخاص با استعداد" مایل به فعالیت در مراکز مالی اروپایی نباشند.

دولت بریتانیا در تلاش برای جلوگیری از تصویب ضوابط جدید یا دست کم، تعدیل آنها، کوشیده حمایت دیگر اعضای اتحادیه اروپا را نیز به دست آورد اما بعید است این ضوابط در اجلاس وزیران کشورهای عضو رد شود.

تا کنون، مدیران و کارکنان نهادهای مالی به خصوص مدیران ارشد این نهادها گاه از پاداش های سالیانه تا چند برابر حقوق خود برخوردار می شدند که در پی بحران مالی سال های اخیر و لزوم کمک دولت به شماری از بانک ها، با اعتراض گسترده مردم مواجه شد.

برخی از معترضان گفته اند که اداره کنندگان بانک ها مسئول وقوع بحران مالی بوده و شرایط اقتصادی میلیون ها نفر را به مخاطره انداخته اند و دلیلی ندارد که به جای قبول مسئولیت اقدامات خود، همچنان پاداش های کلان دریافت کنند.

استقبال از بال ٣

توافق اخیر حاصل چندین ساعت مذاکرات فشرده بین اعضای پارلمان اروپا، کمیسیون اروپایی و نمایندگان بیست و هفت کشور عضو اتحادیه بوده است.

بانک بریتانیایی

با به اجرا درآمدن بال ٣ احتمال بروز مشکلات مالی برای بانک های اروپایی کمتر می شود

اثمار کاراس، سرپرست هیات مذاکره کننده پارلمان اروپا، که به نمایندگی از سوی مردم اتحادیه خواستار محدود شدن پاداش مدیران بانک ها بود، گفته است که برای نخستین بار در تاریخ مالی اتحادیه اروپا، پاداش مدیران محدود شده است.

به گفته او نتیجه توافق اخیر این است که "از سال ٢٠١٤، بانک های اروپایی باید پول پیشتری را برای کمک به ثبات و عملیات اصلی خود اختصاص دهند که به خصوص شامل کمک به بهبود شرایط اقتصادی از جمله از طریق تامین نیازهای مالی موسسات کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال است."

توافق به دست آمده راه را برای به اجرا درآمدن توافقنامه "بال ٣" فراهم می آورد. اعضای "کمیته بال برای نظارت بر بانک ها" در سال ٢٠١١ بر سر مقرراتی برای بهبود عملکرد بانک ها و جلوگیری از وقوع مجدد بحران مالی سال های اخیر به توافق رسیدند و قرار است این مقررات بین سال های ٢٠١٤ تا ٢٠١٨ به اجرا گذاشته شود.

این کمیته از زیر مجموعه های بانک تسویه حساب های بین المللی، مستقر در شهر بال، سوتیس، است و ده کشور عمده بانکی آن را تاسیس کرده اند و کارشناسانی از این کشورها و تعدادی دیگر از کشورهای دارای فعالیت گسترده در امور مالی در آن عضویت دارند.

قرار بود گروه ٢٠، متشکل از کشورهای صنعتی و رو به رشد جهان، مصوبات بال ٣ را از ماه ژانویه سال جاری به اجرا بگذارد اما آن را به اول سال آینده موکول کردند.

توافقنامه بال ٣ بانک ها را ملزم می کند که نسبت "دارایی های کیفیت دار" مانند مطالبات امن را در کل دارایی ها خود افزایش دهند با این هدف که در برابر نوسانات احتمالی بازار سرمایه، کمتر آسیب پذیر باشند.

گفته می شود که با اجرایی شدن بال ٣، نظام بانکی جهان دستخوش تحولی عمده خواهد شد که یکی از نتایج آن، جلوگیری از تکرار بحرانی است که هزینه آن در نهایت بر دوش دولت ها، یا در واقع مالیات دهندگان کشورهای مختلف قرار گرفت.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.