لغو تحریم‌ شرکت کشتیرانی ایران 'مشکل حمل کالا را حل نمی‌کند'

کشتیرانی جمهوری اسلامی
Image caption کشتیرانی جمهوری اسلامی با استفاده از ترفندهایی نظیر تغییر نام کشتی، تغییر نام مالک و استفاده از پرچم دیگر کشورها تحریم ها را دور می زند

در پی لغو تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، یک عضو اتاق بازرگانی ایران گفته است که برداشتن تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی به خودی خود مشکل حمل و نقل کالا را حل نمی‌کند چون شرکت خدماتی که در بنادر ایران فعالیت می کند، تحریم شده است و شرکت های خارجی به دلیل تحریم نمی توانند با این شرکت کار کنند.

مسعود دانشمند رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران به روزنامه شرق چاپ تهران گفته است "شرکت تاید واتر توسط آمریکا تحریم شده و هیچ شرکت خارجی حاضر به همکاری با این شرکت نیست."

شرک تاید واتر شرکتی است که تقریبا انحصار ارائه خدمات بندری را در بنادر جنوبی ایران در اختیار دارد و پیشنهاد شده که برای رفع مشکل تحریم، سازمان بنادر و کشتیرانی شرکت‌هایی را به عنوان جایگزین آن معرفی کند تا شرکت‌های خارجی بتوانند با آن همکاری کنند.

آقای دانشمند می‌گوید که بنابر آمارهایی که مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی اعلام کرده این شرکت در سال می‌تواند ۶۵۰ هزار کانتینر به بنادر جنوبی ایران حمل کند در حالی‌که سالانه دو میلیون و ۸۰۰ هزار کانتینر وارد بنادر می‌شود و این یعنی ۲۵ درصد واردات از طریق شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و بقیه به وسیله شرکت های خارجی به ایران حمل می‌شود.

گزارش کشتیرانی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که این شرکت ۱۶۵ کشتی در اختیار دارد ولی در سالهای اخیر به دلیل تحریم‌ خارجی، با مشکلات زیادی مواجه بوده است.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌ها ترفندهایی نظیر تغییر نام کشتی، استفاده از پرچم کشورهای دیگر، تغییر مالکان کشتی و مدیران آنها را به کار گرفته ولی گزارشها نشان می‌دهد که این اقدامات موثر واقع نشده و مشکلات کشتیرانی جمهوری اسلامی همواره افزایش پیدا کرده است

میزان مبادلات تجاری ایران بیشتر از ۷۲ میلیون تن در سال است که بخش عمده آن وارداتی است و گزارشهای رسمی نشان می‌دهد که کشتیرانی جمهوری اسلامی به طور متوسط حدود ۲۴ میلیون تن کالا در سال حمل می‌کند.

اخیرا دادگاه اروپایی، نهاد قضایی اتحادیه اروپا، به رفع تحریم‌های این اتحادیه علیه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و ۱۷ شرکت وابسته به آن رای داد.

آقای دانشمند می‌گوید که با رفع تحریم کشتیرانی از سوی اروپا، کالا از اروپا به صورت مستقیم وارد ایران می‌شود در حالی‌که پیش از این کالاهای اروپایی نخست به به بنادر کشورهای ترکیه، امارات، گرجستان و اخیرا عمان منتقل و از آن به ایران حمل می‌شد که "بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر" بود.

تحریم جمهوری اسلامی باعث افزایش هزینه حمل کالا از اروپا به ایران شده و به گفته آقای دانشمند، بین ۴۰ تا ۱۰۰ دلار در هر تن هزینه ها را افزایش داده بود و علاوه بر آن کالایی که پیش از تحریم، ظرف سه هفته وارد ایران می‌شد، به دلیل تحریم‌ها "مدت زمان ورود کالا به کشور گاه تا سه‌ماه به طول می‌انجامد."

مطالب مرتبط